מאמרים - גידול הצורך בשימוש בקרב מגע להגנה עצמית הדפסה מאתר מאמרים

גידול הצורך בשימוש בקרב מגע להגנה עצמית

נכתב על ידי זיו שסטר

[ הדפסת המאמר ]

הרבה דברים חיוביים צמחו מהתפתחותו של העולם, הטכנולוגיה והמודרניזציה ככלל. השגנו לא מעט דברים ברפואה, היי-טק ושלל תחומים חשובים אחרים אשר הפכו את העולם ליעיל יותר ואולי אף במקרים רבים גם טוב יותר. גורם שנפגע דווקא ככל שהעולם התקדם הוא כל נושא האלימות והפשיעה וככל שאנו מתקדמים עם השנים, האחוזים בנושא עולים והצורך ביכולת להגן על עצמנו ולהשתמש בשיטת לוחמה להגנה עצמית עולה באופן משמעותי. אין מן הנמנע שביום מן הימים כל נער וילד יצטרך כבר לדעת הגנה עצמית על בוריה על-מנת לשרוד בעולם קלוקל, ובשל כך רבים מההורים שמחים לשלוח את ילדיהם לחוגים המלמדים אומנויות לחימה שונות. אלא, שלא מעט אומנויות לחימה בהחלט היו מתאימות לזמנים עברו איך אינן מעודכנות למצבי הרחוב הקיימים בעולם המודרני. עם זאת, שיטת לוחמה מתקדמת ורצינית פותחה לאורך המאה האחרונה ושיטת הלוחמה הזו בהחלט יעילה להתמודדות עם כל מיני מצבים שבהם הגנה עצמית הכרחית – נכון, לא טעיתם, מדובר בקרב מגע, אשר אותה המציא אימי "שדה-אור" לכיטנפלד ז"ל אשר היה מגדולי הלוחמים והפטריוטים שחיו במדינה.


קרב מגע היא שיטת הלוחמה הטובה ביותר לכל סיטואציה שבה נפגש. ולא לטעות היא איננה בשום צורה שהיא אומנות לחימה כזו או אחרת. ברחוב בימינו, אנו יכולים ללכת ברחוב ומבלי שנדע איך ולמה – נוכל להיות בסיטואציה שבה אנו בקרב עם בן-אדם גדול, חזק או בעל יתרון עלינו. מסתבר שלא צריך להיות הכי גדול, הכי שרירי והכי זריז על-מנת לגבור על אדם עם יתרון, אפילו אם לו יהיה כלי נשק מסוים ולנו לא. מספיק שנדע כיצד לפעול ואיך לעשות את הדברים באופן הכי נכון וכך נוכל לנצח בכל קרב מזדמן. חשוב להדגיש שמטרת הלימוד של קרב מגע הוא לא לתקוף ולפגוע במישהו ככה סתם, אלא לצורך הגנה עצמית מלאה. עם זאת, שיטת הלוחמה של קרב מגע יכולה להפוך פעמים רבות לאלימה מאוד כיוון שהיא מיועדת לסיטואציות שבהן נדרשת הגנה עצמית לצורך הגנה מפני סכנת חיים מיידית ועל כן לא נבחל במסגרת שיטת הלוחמה באמצעים כמו שימוש בפגיעה באזור המפשעה או הפנים של היריב.


אם נלמד קרב מגע, נוכל להרגיש הרבה יותר בנוח היום ללכת ברחוב ועם לימוד שיטת הלחימה, לא רק מרוויחים מנגנון הישרדותי חשוב – גם הביטחון העצמי עולה פלאים. אז תעשו לעצמכם טוב על הנשמה ותקחו אפילו כמה קורסי קרב מגע רק על-מנת לראות מה שזה עושה לכם.

אודות הכותב:

האקדמיה הישראלית לקרב מגע, קורסי קרב מגע לכל הגלאים!! אנו גם מאמנים מדריכי קרב מגע. קרב מגע היא ללא ספק שיטת הגנה עצמית מהמובילות בעולם כיום. חשוב גם לציין כי קרב מגע הינה שיטה ואין שייכת למשפחת אומנויות הלחימה הידועות לכולם.
אתר:http://www.ikma.co.il
מייל:info@ikma.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il