מאמרים - מעוניינים בגבס לפלזמה? יש כמה דברים שצריך לבדוק לפני.. הדפסה מאתר מאמרים

מעוניינים בגבס לפלזמה? יש כמה דברים שצריך לבדוק לפני..

נכתב על ידי אורון ניני

[ הדפסת המאמר ]

במאמר זה נציג מספר בעיות הצצות ברכישת נישה לפלזמה, בעיות אלו קורות לרוב מסיבת חוסר המידע המקדים של הצרכן/בעל המקצוע, טעויות שקורות בתום לב אך משאירות אותנו בלית ברירה מסיבה שהמוצר כבר בנוי על הקיר ואינו ניתן לשינוי.


מספר נושאים לדוגמא הם: המרווחים המקובלים בין המסך לדפנות הנישה/ המסגרת על מנת שלא תתחמם וחלילה תישרף, איזה סוג תאורה אפשר ולפעמים רצוי לחבר לנישה, על מנת להוסיף לה אפקט ורושם , והיכן אנו צריכים למקם את גוף התאורה כך שלא יפריע לנו בעיניים ויגזול חלק מחוויית הצפייה.


 


שנתחיל? בעיה ראשונה שנטפל בה היא בעיית האוורור בגבס לפלזמה. כידוע, מסכי הפלזמה שכך אכנה אותם בהמשך המאמר פולטים חום (וזה נכון גם לגבי טכנולוגיות ה-LCD  והLED  ). במסך הפלזמה מאחור קיימים מאווררים(בין שניים לארבע משתנה לכל יצרן ודגם), מאווררים אלו פולטים את החום היוצא מהמסך לחלל הפתוח ובכך מקררים את המסך. הבעיה הנפוצה ביותר בנישות אלו המרווח בין המסך התלוי על גבי מתקן תלייה, לבין דפנות הנישה, במצב שבו הנישה צמודה במרווח של בין 1-3 ס"מ קיימת סכנה חמורה של התחממות המסך וגרימת נזק בלתי הפיך.קיים בהרבה ממזנוני הגבס. בפניה זו אבקש מבעלי המקצוע הקוראים את המאמר להתריע על הבעיה גם אם זה נוגד את את דעת הצרכן/הלקוח, קיים חשש לסכנת שריפה!


המרחקים המקובלים שיש לשמור בנישה לפלזמה על מנת שלא לפגוע באורך חיי המסך הם בין 5-10 ס"מ מכל הצדדים ואף אם קיימת אפשרות גם מאחור(עדיף להשתמש במתקן זרוע ולא צמוד קיר).


 


אני/הלקוח מעוניין להוסיף תאורה לגבס לפלזמה, מה מומלץ ומה לא להציע?


אז ככה, אחרי שביקרתי במספר בתים מעוצבים, וצפיתי  במגוון רחב של נישות ומסגרות, ואף נטלתי חלק בבניית רבים מהם, שמתי לב שעניין התאורה מוסיף לחלקם המון אור, קסם, ואלגנטיות לקיר הסלון, אך בחלק מהנישות שימש כגורם מפריע לצפייה, ממש מציק בעין.


הסיבה העיקרית לכך היא מיקום התאורה עם הפנים לכיוון המסך. בנישות רבות תראו בעצמכם שקרני האור פוגעות במסך ומבהירות את התמונה, לעיתים האור חזק מידיי ומסנוור.


אז מה כן לעשות? דבר ראשון, לגבי סוג התאורה, עדיף להשתמש בתאורה קרה, פסי לד או פלורסנט על מנת שלא לא לחמם את אזור המסך.


דבר שני, מיקום- יש למקם את התאורה כלפי חוץ למסגרת, כך שקרני האור יפגעו בקיר ולא במסך, דבר זה יגרום לתאורה נעימה, הבלטה של הקיר מאחור (בד"כ קיר מעוצב בצבע, טפט).


לתאורת לד יש אפשרות לחבר בקר עם שלט רחוק ובכך לשלוט באמצעות פונקציות נוספות גם על עוצמות התאורה, מגוון צבעים רחב ועוד..


 


עד כה הצגנו פתרון ל-2 בעיות מרכזיות:


א.      מרווח בין הנישה למסך צריך להיות בין 5-10 ס"מ ולא קטן מזה.


ב.      את תאורת המסגרת מרכיבים כלפי חוץ להארת הקיר ולא כלפי פנים להארת המסך.


 


מתכננים רכישה? אנא המתינו למאמר באה וקבלו טיפים נוספים שיעזרו לכם בבחירה.

אודות הכותב:

אורון ניני,
O-Art מסגרות מעוצבות לTV
www.o-art.co.il


03-5352226


http://www.youtube.com/watch?v=TYDTJEUfrXA

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il