מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

הטיפול בעור הפנים בתקופת המנופאוזה


 


בתקופה זו מתאפיינת בעור דק יותר, רפוי ופחות אלסטי. יצור מופחת של קולגן, ירידה בתפקוד בלוטות החלב, ועור יבש. העור גם פגיע יותר לגורמי גירוי ואלרגיה, בשל הירידה בכמות תאי מערכת החיסון בעור.


מחקרים העלו שעורן של נשים שנטלו תחליפי הורמונים (לבליעה) התאפיין ביותר אלסטיות, מוצקות ולחות לעומת נשים שלא נטלו תחליפים כאלה. אולם, ההחלטה ליטול תחליפי הורמונים היא אינדיבידואלית ויש לקבלה תוך התייעצות עם רופא, ומתוך לקיחה בחשבון של כל הגורמים הקשורים בכך.


 


תחליפי הורמונים למריחה על העור


 


מידע רב בנושא זה אפשרי למצוא באינטרנט קרמים המכילים תחליפים טבעיים להורמונים. אולם, יש לשים לב כי ההוספה של רכיב זה לקוסמטיקה לא אושרה ע"י משרד הבריאות או ה-FDA האמריקאי וכל יצרן יכול להשתמש בריכוזים כראות עיניו.  ישנם מספר מחקרים המראים כי מריחת קרמים על בסיס תחליפי הורמונים הועילה לעור, אולם לא ידועות ההשפעות לטווח ארוך וכן אין מידע על בטיחותם של הקרמים האלה.


 


אפשרויות נוספות לגיל הבוגר:


 


הטיפול בעור הבוגר בתקופת המנופאוזה דומה לטיפול שלפני תקופה זו. הגנה יעילה מהשמש, טיפול על פי סוג העור שלך (לא לכל הנשים במנופאוזה יש עור יבש), כדאי לשקול שימוש ברטין-A, ולהשתמש בקרמים עדינים ועשירים בנוגדי חמצון עם נוגדי-דלקת.


גורם נוסף שאפשר להכניס לרוטינת הטיפול הוא הידרוקינון או גורם הבהרה אחר, כדי להתמודד עם כתמי הגיל.


חומר נוסף הוא החומצות האלפא ובטא הידרוקסיות הן מעודדות קילוף בריא ותחלופת תאים, מחליקות את מרקם העור ומעודדות יצור חומרים בעומק העור, האופייניים לעור צעיר.


 גם ויטמין סי בריכוז הנאות מעודד יצור קולגן (כלומר, השפעה על מיצוק העור), מהווה נוגד חמצון ונוגד דלקת ותורם ללחות העור


 


 פפטידים ביומימטיים -  אחד החומרים שנכנסו לפני מספר שנים לשימוש הקוסמטי, מהווים תרומה למלחמה בגיל עם חומר ידידותי ושאיננו מגרה את העור.


 ישנם חומרים נוספים שפותחו בשנים האחרונות והגיעו אל מוצרי הקוסמטיקה המתקדמים המצויים בידי מטפלים. 


ללא ספק, השאיפות שלנו לעור קורן וצעיר למראה ? קרובות למימוש יותר מאי-פעם. במאמץ קטן יחסית, ובהשקעה לא גבוהה, ניתן לטפל בחטטים, במרקם לא סדיר, בכתמים ובעור אפרורי ו"עייף" למראה. ניתן לחדש את מראה ותפקוד העור ובכך להיראות צעיר מהגיל הביולוגי, שהופך כעת ללא רלוונטי. בתנאי שהמטפל/ת בדק את העור באמצעים הנכונים והתאים לו את התכשירים הנכונים. האתגר הוא לפגוש את המטפל המתאים, עם ההכשרה המתאימה  והידע הנכון


 


יום נפלא,


דפנה אורן


קוסמטיקאית ? מומחית לבעיות עור


 


 


 


 

אודות הכותב:

     1. דפנה אורן


     1. SMART COSMETICS


     1.  מומחית לדרמו קוסמטיקה


     1. 052-3897919


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il