מאמרים - כיצד להעצים את ילדינו ביום הולדתם הדפסה מאתר מאמרים

כיצד להעצים את ילדינו ביום הולדתם

נכתב על ידי דקלה עמית

[ הדפסת המאמר ]

כולנו רוצים ילדים מלאי בטחון – בטחון בעצמם, בטחון ביכולות שלהם ובטחון בסביבה שלהם.


אנו מקווים שילדים אלו גם יגדלו להיות מבוגרים מלאי בטחון וכמובן, בריאים ומאושרים.


אחת האפשרויות להגביר לילדים את הבטחון ולהעצים אותם היא ביום החשוב ביותר להם בשנה – ביום ההולדת!


מספר כללים איך לנצל את יום ההולדת להגברת הבטחון ותחושת השייכות של הילדים:


-          בחרו בנושא המסיבה יחד עם הילד. בין אם זה יום הולדת בנושא פיראטים או יום הולדת גיבורי על, תנו לילד להחליט – אחרי הכל, הרבה פעמים הוא יודע מה הכי טוב לו.


-          ערכו את רשימת המזומנים יחד עם הילד – אם ירצה להזמין את כל הכיתה או את כל הגן, או רק מספר חברים קרובים – הכל אפשרי. זו המסיבה שלו והוא בהחלט ראוי לקבוע עם מי הוא מעוניין לחגוג.


-          בחרו עם הילד את המוסיקה למסיבה – איזה דיסק של מוסיקה הוא יהיה מעוניין לשמוע? האם שירי יום הולדת (כמו היום יום הולדת, עוגה עוגה וכדומה), או שמא מוסיקה קצבית עכשיו, שלא בהכרח עוסקת בנושא יום הולדת?


-          בחרו את הבגדים אותם ילבש במסיבה יחד עם הילד – לפי העדפותיו וטעמו. כמובן, ניתן לתת לילד הכוונה, שכן לא תרצו לגלות שילדכם בחר דווקא את הפיג'מה למסיבה...


-          קשטו את הבית לפני המסיבה יחד עם הילד. קנו איתו את הקישוטים ועצבו את הבית בהתאם לנושא יום ההולדת שנבחר ביחד עם הילד.


-          אין מסיבה בלי עוגה - שלבו את הילד בהכנת העוגה, החל מההכנה הבסיסית ועד קישוט העוגה. כך תצרו אצלו גאוות עשייה ויכולת שיתוף פעולה.


-          תנו לילד להפעיל ביום ההולדת – ישנם משחקים רבים בהם הילד יוכל להפעיל בהצלחה ביום ההולדת למרות גילו הצעיר. זה ייתן לו הזדמנות לעמוד במקום מרכזי, בו יקשיבו לו ויעקבו אחר הוראותיו. כדי שהילד יוכל להפעיל בצורה מוצלחת, מומלץ לרכוש ערכה להפעלה ביום הולדת נושא שבחרתם - בערכת הפעלה ניתן למצוא פעילויות ומשחקים אשר הוכחו כמוצלחות בהפעלות רבות בעבר ולכן קטן החשש מפני חוסר עניין של הילדים. כמו כן ערכות הפעלה לימי הולדת מגיעות עם הדרכה מפורטת לביצוע ההפעלות השונות וכמה זמן לוקחת כל הפעלה.


-          כחלק מההפעלות, בקשו מהילדים לשבת במעגל וכל ילד בתורו יוכל לברך את בעל או בעלת השמחה.


-          תנו לילד לחלק את הפרסים בסיום המסיבה. כך גם יוכל הילד לחוות את תחושת הנתינה לאחר.


 


שיהיה בהצלחה!

אודות הכותב:

דקלה עמית


מומחית תחום ארוח יום הולדת ומסיבות ילדים


מייסדת תיבת ההפעלות - יום הולדת בקופסא

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il