מאמרים - בין ליסינג מימוני לליסינג תפעולי הדפסה מאתר מאמרים

בין ליסינג מימוני לליסינג תפעולי

נכתב על ידי shanpro promo

[ הדפסת המאמר ]

הליסינג נקרא בימי קדם, אז לפני עשרות שנים בישראל שטר מכר. היום אפשר לקרוא לזה חכירה או אפילו השכרה לטווח זמן ארוך. המונח ליסינג מתקשר אסוציאטיבית לתחום הרכב, אולם ניתן להפעיל את השיטה גם לגבי מוצרים אחרים; השיטה נועדה להקל על קוני המוצר או על השוכרים להחזיק את הרכב לאורך תקופה ארוכה, כאילו היה זה הרכב שלהם – עצמם. זמן השכירות משתנה בכל עסקה – לפי מה שמתאים לגורם השוכר, ולא להיפך – כשלרוב זה יהיה לתקופה של 36 חודשים


ליסינג הינה שיטה בה מחכיר הלקוח רכב  למשך תקופה מסויימת כאשר בסיומה יוכל לרכוש את הרכב על ידי הוספה של ההפרש או לשדרג לרכב זהה רק ממודל חדיש יותר. במילים אחרות, מה שקורה הוא שהלקוח משלם עבור הרכב במשך מספר שנים מדי חודש בחודשו, בדומה למשכנתא, כך שכל עוד הלקוח משלם עבור הרכב, הרכב נמצא בבעלות החברה ורק בסיום התהליך הרכב יכול לעבור להיות רכבו הפרטי של הלקוח.


איך בוחרים בכלל חברת ליסינג?
כיום קיימים בשוק הרכב הישראלי מספר רב של חברות  ליסינג, אז איך ניתן לבחור את החברה הטובה ביותר לכם? הדבר הראשון שמומלץ לעשות זה לשאול חברים, בני משפחה או כל אדם בעצם שעליו אתם סומכים אם הם השיגו רכב דרך חברת ליסינג ומה דעתם על החברה מבחינת מחיר, תנאים והכי חשוב, שירות לקוחות.


מה זה ליסינג מימוני?
ליסינג מימוני היא שיטת הליסינג הבסיסית ביותר, בה התשלום החודשי נעשה לתקופה של כ-3 שנים וגובהו נקבע על פי מחיר הרכב בלבד. שיטה זו מאפשרת ללקוח לקנות את הרכב בסוף תקופת החכירה עם תשלום ההפרש בלבד בהתאם לחוזה שנחתם. שיטה זו מציעה תשלום חודשי נמוך יותר מאשר שיטת הליסינג התפעולי עליה נדבר כעת.

אז מה זה ליסינג תפעולי
שיטת  ליסינג תפעולהיא שיטה בה התשלום החודשי שנעשה הוא לא רק בשביל הרכב, אלא גם בשביל הטבות ושירותים נוספים מסביב. בין ההטבות ששירותי ליסינג תפעולי מציעים ניתן למצוא שירותי גרירה, שירותי מוסך, רכב חלופי, טיפולים, טסטס וכדומה.


ליסינג פרטי לעצמאים
הליסינג הפרטי הוא שכירת רכב לתקופת זמן ארוכה ומוסכמת מראש, ובה השוכר יכול להשיג תנאים מיוחדים: במידה וגיל הרכב עדיין תחת אחריות יצרן, תהיה אחריות על חלפים מקוריים כולל מנוע וגיר, אחריות של חברת הליסינג לתת שירותים לרכב – לקחת אותו לטסט, לשטוף אותו ועוד, וגם אחריות של חברת הביטוח להעניק שירותים תחת חוזה הביטוח שנקבע מול הלקוח ישירות או דרך חברת הליסינג.

אודות הכותב:

אשמח לספק גם מידע בנושא לימודים, ביטוח רכב וליסינג.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il