מאמרים - בדיקות סרטן השד הדפסה מאתר מאמרים

בדיקות סרטן השד

נכתב על ידי עידו מנשה

[ הדפסת המאמר ]

כל אישה צריכה לעבור בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד, שכן באם מגלים את הסרטן בשלבים הראשונים אפשר עדיין להינצל מטיפולים קשים ולהבריא מהר, אך באם מגלים זאת מאוחר מידי זה עלול להיות מסוכן, כאשר הכול תלוי במצבה הבריאותי של האישה ויכולת הגוף שלה להתמודד מול המחלה הקשה.


במקרים בהם לא נעשה גילוי מוקדם של סרטן השד, הגידול עשוי להגיע למצב בו אין ברירה אלא לכרות את השד לגמרי כדי להציל את חיי האישה, מה שגורם באופן טבעי לטראומה לא פשוטה עבור האישה, שחלק בלתי נפרד מהמראה החיצוני שלה, הוא השדיים וקשה לקום בוקר אחד עם שד שחסר לגמרי.


מערכת הרפואה הפלסטית התקדמה בצורה ניכרת וכיום האישה שחלתה בסרטן השד ועברה כריתה יכולה לבצע ניתוח שחזור שד, אשר באמצעותו ניתן יהיה לנסות ולהחזיר את  מצב השדיים לקדמותם, טרם המחלה אך זה במידה והכל עובר ללא כל תקלות או סיבוכים מיותרים והאישה מוכנה להליך החלמה לא פשוט.


מהם הגורמים למחלת סרטן השד?


פעמים רבות נשים חולות בסרטן זה בשל גנטיקה משפחתית, אשר היו במשפחה נשים שגם הם לקו במחלה זו, בנוסף נשים שיולדות בגיל מאוחר יחסית חשופות יותר למחלה וגם סגנון החיים, הכולל שתיית של אלה וכול בצורה מוגזמת או חשיפה לחומרים כימיים עשויים לתרום להתפתחותה של המחלה.


הגורמים הפיזיים הם אמנם מהותיים אך ישנו גם האלמנט הנפשי לפיו אישה אשר עוברת לחצים קשים עלולה לחלות במחלה לעומת אישה שחייה חיים רגועים ושלווים יותר, שכן הגוף הרבה יותר רגיש להתפתחות מחלות ומנגנון ההגנה הטבעי שלו נפגע ולכן יש חשיבות לחיים מאוזנים ובריאים כדי למנוע הופעתן של מחלות.


כיצד מתמודדים עם המחלה?


מחלת הסרטן הינה מחלה קשה ביותר ואכזרית, אך ההתמודדות איתה שונה מאדם לאדם, כאשר יש אנשים שבזכות אופיים האופטימי מצליחים להתגבר על כל הקשיים הרבים שישנם ולנצח את המחלה ולכן חלק בלתי נפרד מהתמודדות הוא מצבו הנפשי של החולה והתמיכה שהוא מקבל מאנשים הקרובים אליו.


יש הבדל מהותי באם מזהים את המחלה בשלב מוקדם או מאוחר בנוגע להתמודדות מולה, שכן ככל שהמחלה בשלב מתקדם כך יהיה ההליך הרפואי קשה ומורכב יותר ולכן רצוי לבצע בדיקות לגילוי מוקדם ולא לחכות לרגע הקריטי והקשה בו הרופא מודיע לאישה כי היא חולה בסרטן בשלב מאוד מתקדם ולא בטוח כי תוכל להחלים מהמחלה לגמרי.

אודות הכותב:

שחזור שד - סרטן השד

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il