מאמרים - הימנעות מסרטן השד הדפסה מאתר מאמרים

הימנעות מסרטן השד

נכתב על ידי עידו מנשה

[ הדפסת המאמר ]

ישנן נשים שיש להן רקע במשפחה של מחלת סרטן השד, מדובר במחלה שעשויה לעבור בתורשה ולכן על אותן נשים ללכת ולהיבדק בכדי לשלול את המחלה. אותן נשים צריכות לגשת לעשות בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד בכדי לבדוק באם הן חלילה חלו ובמידה וכן, הגילוי המוקדם עשוי להציל חיים של ממש ולאפשר לעבור את המחלה בצורה קלה יותר.


את הופעת סרטן השד ובכלל מחלות קשות אחרות לרוב ניתן למנוע באמצעות קיום אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית, אכילת מזון בריא, מניעה מעישון ועוד, כאשר אין זה מבטיח כי מי שיחיה כך יאריך חיים ללא כל מחלה אך זה בוודאי מצמצם את האפשרות לחלות .


כיום ישנם מחקרים שמוכיחים כי גם ההיבט הנפשי מהווה גורם משמעותי בנטייה של כל אדם לחלות. אנשים הנוטים להיות בדיכאון או לחשיבה שלילית משפיעים על הגוף בצורה לא טובה וגם כאשר הם חולים במחלה כלשהי, חלילה, אין להם את הכוחות ואת החשיבה האופטימיות בכדי להתמודד מול הקושי הרב שיש בהליך קשה שכזה.


מתי צריך ללכת לבדיקת סרטן השד?


הדעות בנושא זה חלוקות שכן, יש מי שאומר שצריך ללכת להיבדק החל מגיל ארבעים, אך מכיוון שמחלה זו פוגעת באחוז מסוים גם בבחורות צעירות, הרי רצוי להתייעץ עם רופא הנשים ולשאול לדעתו בנוגע לבדיקה שכן לעתים הרקע הרפואי המשפחתי עשוי להיות גורם מכריע וקובע לעניין הבדיקה והמועד שיש לעשותה.


סרטן השד זו מחלה שתוקפת את הנשים בכל העולם ולכן אין לזלזל בבדיקות המוקדמות לגילוייה, חשוב להגיע ולהיבדק גם כאשר מרגישים בריאים ושהכל כמו עובד כמו שעון, שכן לעתים המחלה מתחילה בצורה שקטה ולא ניתן לראות או להרגיש כל סימן לקיומה וכמובן באם נוצרת תחושה מוזרה בחזה אזי יש לגשת להיבדק בדחיפות.


מידע אודות המחלה


האינטרנט הינו ערוץ המידע המרכזי ביותר שיש כיום, וכך באם רוצים לחקור ולקבל יותר מידע על המחלה, הרי ניתן להיכנס לאחת האגודות העוסקות בתחום זה ולקרוא את המידע המקצועי המובא שם, כמו גם אפשר להשתתף בפורומים שעוסקים בתחום הרפואה ולשאול שאלות את הצוות המקצועי שמלווה את הפורומים הללו.


כל מידע שאתם קוראים באינטרנט אין לקבל החלטה על פיו לגבי סוג הטיפול שמתאים לכם שכן, כל אחד שונה לגמרי מבחינת רפואית ואין לעשות השוואה בין מקרה אחד לשני, אלא ללכת לקבל יעוץ אצל רופא אשר יבחון את המקרה הבודד שלכן.

אודות הכותב:

שחזור שד - סרטן השד

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il