מאמרים - בטיחות בגז! הדפסה מאתר מאמרים

בטיחות בגז!

נכתב על ידי דוד רביבו

[ הדפסת המאמר ]

בטיחות בגז


 


גז הינו חומר רעיל ודליק הנחשב למסוכן מאוד ובעל יכולות הרסניות במיוחד. שימוש לא נכון בגז, התקנה לא נכונה, אי התאמה ראויה של המכשיר לצרכים והמיקום שלהם יכולים בקלות לגרום לאסונות של ממש. כל מכשיר בבית המשתמש בטכנולוגיה של שימוש בגז חייב על פי חוק להיות באישור של משרד[ התשתיות] האנרגיה והמים  על פי תקן 158  ולהיות מותקן על ידי טכנאי גז מוסמך.


אחד הגורמים המרכזיים לאסונות בגז הוא כאשר ישנה דליפה בגז.  לגז ריח חריף מאוד ומוכר כמעט לכולם, במידה ואתם מריחים גז יש לנקוט צעדים על פי הנהלים הבאים.


את ההודעה על דליפת הגז יש להעביר לחברה הנותנת  לכם שירות אספקת גז,[מניסיון ומיקרים שקרו לאחרונה וברוך ה" לא הסתיימו באסון הזמינו את מכבאי האש שהוכיחו את היעילות והמקצועיות בשטח] היא האחראית על פי חוק להגיע במיידי לכל קריאה של לקוחות אודות דליפת גז. לכל חברת גז ישנו טלפון חרום ארצי או טלפון חרום אזורי אליו יש להתקשר על מנת להודיע על תקלה של דליפת גז. במידה והחברה מתרשלת ואיננה מגיעה מסיבות שונות, אין להישאר שאנן ויש להעביר את הפנייה למשרד לאיכות הסביבה ולשירותי הכבאות.


 http://www.gas02.co.il/?page=article&article_id=73


טלפונים חשובים לעת צורך (חס וחלילה)


- ספקיות גז לסוגיהם: ניתן לראות באתר של כל חברה בנפרד.


- טלפון חירום למשרד לאיכות הסביבה : 6911*


- טלפון חירום לשירותי הכבאים : 102


 


 


מה עושים עד שמגיע נציג/טכנאי מטעמם של אחד מהגורמים המוסמכים לעיל?


1.      יש לנתק בדחיפות את אספקת הגז באמצעות ברז הגז הממוקם מעל לבלון הגז.או את ברז מונה הגז או ברז הבטחון [לבטיחותכם עשו בדיקה עצמית וזהו את ברזי הגז ואת מספר הטלפון של ספק הגז] ושוב מניסיון המון צרכני גז בכלל לא יודעים לאיזה חברת גז הם שייכים והיכן ברזי הגז, המונים,מיכלים ובכלל עמדת האספקה לבטיחותכם עשו שיעורי בית ולימדו היכן כל דבר נמצא.


2.      יש לאוורר את הבית באמצעות פתיחה של חלונות, פתיחת דלתות לבחוץ(לא לבפנים). הגז כבד מאוד ולכן אין לפתוח דלתות לחדר מדרגות, הגז עשוי לדלוף לשם.


3.      לאחר שאווררנו את הבית יש לנקוט בצעדי מניעה על מנת למנוע מהגז להידלק, כגון מניעת עישון, כיבוי מכשירי חשמל פולטי חום, כיבוי טלפונים סלולריים, מכשירים ממונעים – לכבות, תנורי חשמל ועוד..


4.      יש לנתק את זרם החשמל.


5.      יש לפנות את כולם מהחלל הסגור בו הייתה דליפת הגז.                                                                                                                                                                                                                                                                                      6. ומעבר לכל זאת ביום יום סיגרו את בירזי הבטחון בגמר כל שימוש , האיש שחשף את שקר הגז בכלבוטק, טכנאי גז לחיים!

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il