מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

רשלנות רפואית היא מונח כללי ורחב המתאר את כל אותם מקרים בהם נגרם למטופל נזק גופני או נפשי, כתוצאה מטיפול רשלני של הצוות הרפואי. לעיתים קרובות מדובר בתחום אפור וקשה לקבוע אם הנזקים נגרמו כחלק מהסיכון הטבעי שטמון בכל פרוצדורה רפואית, בעיקר בפרוצדורות מסובכות כגון ניתוחים, ולעיתים אין שום ספק בכך. הפסיקה במקרים אלה ניתנת כמובן בידי בית המשפט. אז באילו מקרים מומלץ להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית?


 


רשלנות רפואית בניתוחים

 


ניתוחים הם פעולה פולשנית מורכבת ביותר, והסיכוי שמשהו ישתבש במהלכם אינו בטל בשישים. גם המנתח המנוסה והמקצועי ביותר, עלול להתקל בקשיים מסויימים במהלך הניתוח, מה שיוביל לפגיעה מסויימת במטופל. אולם, לא כל מקרה בו נגרם נזק במהלך ניתוח נובע בהכרח מרשלנות רפואית. במידה והרופא יוכיח שעשה כמיטב יכולתו במצב הנוכחי, בית המשפט עשוי להחליט כי לא מדובר ברשלנות רפואית בניתוח, למידע נוסף בנושא הרשלנות הרפואית בניתוח לחצו כאן


 


במקרים בהם הנזק שנגרם למטופל נובע מחוסר מיומנות, חוסר ידע, או הזנחה של הצוות הרפואי, בהחלט ניתן ורצוי להגיש תביעת רשלנות רפואית. הנה מספר דוגמאות לרשלנות רפואית במהלך ניתוח:


 
    • אי התייחסות למצבו הרפואי ההתחלתי של המטופל. לעיתים ניתוח עלול להחריף את מצבו של המטופל, ולכן חובתו של הרופא לבדוק את עברו הרפואי.    • ניתוח במקום שגוי בגוף.    • חפץ זר שנשכח בגוף המנותח.    • אי ידוע המנותח בסיכונים המלווים בניתוח.

 


כל המקרים המוזכרים לעיל, עלולים לגרום לנזק משמעותי למנותח, החל מצלקות, שיתוק קל או כבד באיברים שונים, ובמקרים קיצוניים אף למוות.


 


מה עושים במקרה של רשלנות רפואית בניתוח

 


במידה ואתם סבורים כי יש מקום להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, השלב הראשון הוא פנייה לעורך דין. עו"ד רשלנות רפואית יספק לכם את כל המידע הדרוש לכם, ויחד איתו תוכלו להחליט לאן אתם ממשיכים ואם ישנה עילה מספקת לתביעה. במרבית המקרים ימליצו עורכי הדין על הגשת תביעת רשלנות רפואית.


 


כאשר בוחרים עורך דין רשלנות רפואית, חשוב מאד לבחור באיש מקצוע בעל ניסיון בתחום. גם אם החבר הכי טוב שלכם הוא עורך דין, אך מתמחה בתחום שונה, אין בכך תועלת. בחרו אך ורק בעורך דין בעל שם, שיוכל למנות בפניכם מקרים בהם ייצג לקוחות בהצלחה במקרים של תביעת רשלנות רפואית.


שיהיה בהצלחה!

אודות הכותב:

צוות אתר עורכי דין רשלנות רפואית, המתמחים במתן פתרונות משפטיים בכל הקשור לתחום הרשלנות הרפאוית, רשלנות רפואית בניתוח / לידה ועוד ועוד ועוד... אתם מוזמנים לבקר באתר הבית שלנו

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il