מאמרים - כלי ההרזיה העוצמתי ביותר - אהבה עצמית הדפסה מאתר מאמרים

כלי ההרזיה העוצמתי ביותר - אהבה עצמית

נכתב על ידי אורנה צפריר

[ הדפסת המאמר ]

האם את ראויה לאהבה של עצמך?


אהבה עצמית וקבלה עצמית ללא תנאי זהו כלי ההרזיה העוצמתי ביותר שברשותך.


באופן אירוני, כדי להשיג ירידה במשקל שתחזיק לטווח הארוך, את חייבת קודם כל לאוהב את עצמך עכשיו, בדיוק כפי שאת וזה משהו שקשה לרבים מאיתנו לתפוס. את אולי שואלת את עצמך: איך אני יכולה לאהוב את עצמי כשאני מתנהגת כך ונראית כך וכשאני כל כך רוצה לשנות את זה?


כשתעשי זאת, כשתתחילי לקבל ולאהוב את עצמך כפי שאת עכשיו, את תתחילי לשבור את התבניות שגרמו לך לעלות במשקל מלכתחילה ושגרמו לזה קשה עבורך לרדת במשקל.


אחד ההיבטים של עיסוק באוכל ודימוי גוף שגורמים הכי נזק שזה יוצר תחושה שמי שאני היום היא לא אהובה ולא מקובלת אבל האדם שאני אהיה כשאני אשיג את המשקל האידיאלי יהיה אהוב ומקובל. הרעיון שרק כאשר תשיגי מידת גוף מסוימת את תקני את הבגדים החדשים, תטיילי, תלכי לבריכה, תצאי לרקוד – מבוסס על האמונה מחוזק על ידי תרבות של אובססיית משקל שאת לא ראויה לדברים האלו עד שיהיה לך הגוף האידיאלי. זהו מלכוד 22.


בנוסף לכך שאת מרעיבה את עצמך פיסית כשאת עושה דיאטה, את מרעיבה את עצמך מחיבה, מוסיפה רעב רגשי בלתי נסבל לרעב פיסי בלתי נסבל. את למעשה אומרת לעצמך שאת לא ראויה לאהבה, לאושר או אפילו לבקבוק בושם או בילוי בבריכה. ולאן כל הביקורת העצמית וההכחשה העצמית מובילים? ישר למקרר!


אם אנחנו לא יכולים לספק לעצמנו את הצרכים שלנו, המוח והגוף שלנו יעשו מה שהכרחי להיות בטוחים שנרגיש בטוחים ואהובים. אם אנחנו לא יכולים להזין את עצמנו בדרכים בריאות, אנחנו נחפש דרכים יותר פרימיטיביות של לנחם את עצמנו והנחמה הכי פרימיטיבית ועוצמתית היא אוכל.


התחילי להקשיב לקריאה לעזרה. הפעולה של אכילת יתר או בולמוס אכילה היא לעיתים קרובות קריאה נגד הבדידות שלנו, רגרסיה לא מודעת חזרה לחיבור האנושי הראשון שלנו, זה של להיות מוזנים על ידי האימהות שלנו. כדי לסיים את התבנית ההרסנית של הרעבה ובולמוסים, זה הכרחי קודם כל לענות על הצורך שלנו לאהבה ושאהבה חייבת להתחיל עם אהבה עצמית וקבלה עצמית.


כשילד קורא לעזרה או אהבה, את עונה עם זרועות פתוחות. האם את יכולה לדמיין את עצמך אומרת לילד הזה, אני מצטערת אבל אני לא אוהבת ומקבלת אותך היום בגלל שאתה שמן מידי ואני חושבת שאתה מגעיל אבל תנסה שוב כשאתה רזה יותר?

אודות הכותב:

אורנה צפריר - עוזרת לנשים לשחרר את המאבק עם המשקל, אכילת היתר ודימוי גוף שלילי בתהליך מעצים ומקיף. 


אתר: http://ornazafrir.weebly.com 


מחברת המדריך החינמי: למה אני אוכלת כשאני לא רעבה? להורדת המדריך היכנסי עכשיו לקישור:  http://ornafree.weebly.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il