מאמרים - תפישת הילדים את מונח הבגידה בראייה משפטית הדפסה מאתר מאמרים

תפישת הילדים את מונח הבגידה בראייה משפטית

נכתב על ידי רועי אורן

[ הדפסת המאמר ]

לדברי עו"ד אבי גפן, נשואים רבים המנהלים רומן מחוץ למסגרת הנישואין, לא מייחסים חשיבות מספקת לנוכחותו של הילד במפגשיהם הרומנטיים. רבים מהם חושבים שבגלל שמדובר רק בילד "הוא לא יבין". 


לדברי עו"ד גפן, הילד באמת לא תמיד מבין, אבל זה לא מונע ממנו להעביר את האינפורמציה המפלילה הלאה.


לדברי עו"ד גפן, בני זוג בוגדניים רבים אינם יודעים שהוכחת בגידה, מצד האישה, כמו מצד הגבר, עשויה להשפיע באופן משמעותי ביותר על חלוקת הרכוש ביניהם, כמו גם על גובה המזונות, במיוחד אם סכסוך הגירושין יגיע אל פתחו של בית הדין הרבני.


לדברי עו"ד גפן, לא פעם מאבד הבעל הבוגדני את העסק המשגשג שברשותו, או את הבית שקנה במיטב כספו עוד מלפני הנישואין, לאחר שאשתו מוכיחה כי בגד בה. 


גם האישה שנתפסה בבגידה עלולה לסבול משלילת מזונות אישה, לאובדן כתובתה, ומקיפוח חלקה בממון שנצבר לה ולבעלה במהלך נישואיהם, אם רק יצליח הבעל להוכיח כי בגדה בו.


 


כלי חרס ערבי – או פרי אהבה תאילנדי?


לדברי עו"ד אבי גפן, סיפור שזכור לו במיוחד, קשור בחפץ דקורטיבי אותו קנה הבעל לאשתו, כפיצוי על כך שנעדר מהבית.


לדברי עו"ד גפן, הבעל נעדר פעמים רבות מהבית לרגל מילואים, היות ושימש כסמג"ד בצבא, אשתו לא חשדה בדבר. כשהבעל חזר פעם אחת משירות מילואים, הוא העניק לאשתו כלי מחרס, וסיפר לה שקנה לה אותו בחנות עתיקות בכפר ערבי


בו עברו הוא ופקודיו – במחיר מציאה. אשתו לא ידעה אז שאחת מחברותיה הטובות ביותר היא המאהבת של בעלה, ושהבעל לא תמיד משרת את המדינה כשהוא נעדר מהבית... 


יום אחד, בתה בת השמונה של אותה חברה באה לבקר בבית הזוג. הילדה אמרה לאישה, "הא, גם לנו יש בבית כלי כזה" והצביעה על הכלי הדקורטיבי מתאילנד. האישה הסבירה לה שזה כלי חרס ערבי מאד מיוחד מהתקופה הביזנטית, והילדה תיקנה אותה, ואמרה לה שאמא שלה קנתה לעצמה אותו כלי חרס בדיוק בתאילנד, בטיול האחרון באביב. האישה ניסתה להתעקש, אך הילדה פסקה שזה מה שאמא שלה אומרת. 


האישה ביררה מתי בדיוק שהתה חברתה הטובה בתאילנד, והתברר לה שהתאריכים חופפים בדיוק את "שירות המילואים" של בעלה. 


האישה עימתה את בעלה וחברתה הטובה עם העובדות, הקליטה את השיחה בה הם מודים ברומן, והגישה את ההקלטה לבית הדין הרבני, אשר חייב את הבעל בגירושין, והטיל עליו לשלם לאשתו את כתובתה בסך מאות אלפי שקלים, ומזונות אישה גבוהים.


 


אמא, המנקה מדברת עם אבא בקול אחר


לדברי עו"ד גפן, בעלים ונשים בוגדניים נסחפים בלהט הרגע, או לא מייחסים חשיבות לנוכחות הילד הפעוט בחדר הסמוך, בעת שהם מתייחדים עם המאהב או המאהבת שלהם. בגידה שכזו נחשפה, כאשר הילד הקטן ראה כיצד אמו משוחחת בתקיפות עם המנקה, ומורה לה מה לעשות בבית. 


הילד אמר לאמא שהאדרכלית מדברת עם אבא בקול אחר. האימא לא הבינה בדיוק למה הוא מתכוון, והילד החל לחקות את הקולות. לתדהמתה, התברר לאם כי מדובר באנחות אהבים. 


האישה הטמינה מצלמה נסתרת בדירה, באופן המנוגד לחוק הגנת הפרטיות יש לציין, וגילתה כי הבעל והמנקה עושים מעשים החורגים בהרבה מיחסי עובד מעביד... את הסרט הראתה האישה לדיינים בבית הדין הרבני, שאמנם לא קיבלו אותו כראייה בתיק, אך קבעו כי הבעל עושה 'מעשי כיעור' – וקיבלו את בקשתה של האישה לגט, תוך שהיא זוכה לדירת השניים, ולמחצית מהמפעל של הבעל.


לדברי עו"ד אבי גפן, אמנם חלוקת רכוש  לא שווה בין בני זוג נאסרה על בית הדין הרבני, בהכרעת בג"ץ שניתנה לפני מספר שנים, אך בתי הדין הרבנים מוצאים דרכים רבות ומתוחכמות לעקוף את החלטת הבג"ץ, ולהעניש את בן או בת הזוג אשר הואשמו בבגידה.

אודות הכותב:

אני בלוגר וכותב באתרים שונים כגון: "פרשן","NEWS1 ", "מקושרים" ועוד. וכן אני סטודנט לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il