מאמרים - מטבחים מעוצבים במגוון סגנונות הדפסה מאתר מאמרים

מטבחים מעוצבים במגוון סגנונות

נכתב על ידי יניב שלי

[ הדפסת המאמר ]

מטבחים כפריים, מודרניים או קלאסיים, לכל משפחה הטעם שלה


הקו המוביל בעולם בנוגע לעיצוב מטבחים מאופיין בשלל גוונים אשר מאפשרים את הטאצ' הפרטי של כל משפחה. המטבח הארץ ישראלי אינו מאופיין בקו מנחה אחד, הוא פועל יוצא של מגוון רצונות הנתמכים על אושר התרבויות הקיים בארץ. לכל אחד טעמו המיוחד ויחד עם זאת קיימים כמה עיצובים בסיסיים מטבחים מעוצבים אשר מאפשרים את הבסיס ליציאה עבור עיצוב ייחודי כאשר מדובר בבניית מטבח עבור בית חדש או שיפוץ המטבח הקיים.


רמה בינלאומית של איכות התוצר הסופי


מטבחים כפריים מאפשרים את התחושה הביתית החמה בעקבות השימוש בחומרי גלם מעץ. הללו מזמינים לחוויה שיש בה נועם תחושתי ברור. מאידך מטבח המאופיין בקווים עיצוביים נקיים כעיצוב מודרני, לצורך העניין -  "הייטקי" מובהק, מוכר הן בבתים פרטיים של יחידים והן בבתים של בעלי משפחות. הסגנון האירופי מוצא את דרכו אל אולמות התצוגה של עולם המטבחים ואינו קוטל קנים באשר לאיכותו הבלעדית והניחוח האקסקלוסיבי שהוא משרה על הנמצאים בו.


גם אם מדובר על שדרוג הקיים בפועל, הווה אומר שיפוץ, וגם אם מדובר בבניית מטבחים במבצע  חדשים מהמסד עד הטפחות, חשוב לקחת בחשבון כמה וכמה גורמים על מנת למקסם את ההנאה מהמוצר עצמו:


אופן פתיחת הדלתות בכל מטבח, יהיה עיצובו אשר יהיה, חייב להיות נוח ויעיל, לא כל שכן עמיד לשנים. קיימים סוגי צירים שונים אשר מספקים את הפתיחה הצידה, הפתיחה מעלה וכן הפתיחה כתריס, במקרה הצורך. עיצוב החלל הפנימי של ארונות מטבחים מושפע מעומק הארון עצמו, מגובהו ומהציוד אשר אמור להיות מאוכסן בו. כלומר, ארון נמוך ועמוק מאד יכול להיות נוח לאחסון ולהתנהלות במידה ויהיה מצויד במגרה נשלפת


 ארון גבוה יכול להתהדר בפנים אחרות במידה ודלתו תפתח מעלה או הצידה. מי לא מכיר את הגלגל המסתובב בפינת הארון אשר מאפשר לסירים להתנהל בסיבוב עבור נוחות צליפתם. זאת ועוד, נעילה בטוחה עבור ילדים מהווה גורם שיש לתת עליו את הדעת. כל אלה ועוד מחויבי המציאות כאשר מדובר במוצר אשר עלותו נכבדת ומהווה גורם אשר יהווה מרחב מחייה חשוב בחיי בני הבית בעתיד.


 


 קו המוביל בעולם ובעיקר באירופה בנוגע לעיצוב מטבחים מאופיין בשלל גוונים אשר מאפשרים את הטאצ' הפרטי של כל משפחה. המטבח הארץ ישראלי אינו מאופיין בקו מנחה אחד, הוא פועל יוצא של מגוון רצונות הנתמכים על אושר התרבויות הקיים בארץ.

אודות הכותב:

מטבחי שלישמן  WWW.SHLISHMAN.CO.IL

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il