מאמרים - ה- FBI מזהיר: ההאקרים מחפשים אתכם גם בבית המלון הדפסה מאתר מאמרים

ה- FBI מזהיר: ההאקרים מחפשים אתכם גם בבית המלון

נכתב על ידי גלעד הראל

[ הדפסת המאמר ]

אזהרה שפורסמה לאחרונה באתר ה FBI מזהירה את הנוסעים מפני איומים המופצים באמצעות שירותי האינטרנט המסופקים על ידי בתי מלון ברחבי העולם. באזהרה נכתב שהאורחים שניסו להתחבר לרשת האלחוטית של המלון קיבלו הודעה על המסך בה הם התבקשו להתקין תוכנה כלשהי על מנת להתחבר לרשת האינטרנט של המלון. האורחים שהתפתו להתקין את התוכנה נדבקו בתוכנה זדונית. איך נדע אם הרשת של המלון בו אנחנו שוהים בטוחה? מה צריך להדליק לנו נורה אדומה? מומחי האבטחה של חברתESET  עונים.


1. לפני שתארוז את המחשב לנסיעה, ודא שמערכת ההפעלה ותוכנת האבטחה שלך מעודכנות. אם לא דאג לעדכן אותן, זו פעולה העורכת מספר דקות בודדות בלבד.


2. מומלץ לגבות את המידע שעל המחשב לכונן חיצוני או לשירות אחסון אחר לפני שתצא לדרך. כך גם אם המחשב שלך יאבד או ייגנב, המידע והנתונים שלך יישארו נגישים.


3. אם יש לך מידע סודי או רגיש על המחשב, שקול להסיר אותו לזמן הנסיעה או לאחסן אותו בנפרד על נגן USB מוצפן.


4. תמיד השתמש בסיסמא חזקה לנעילת המחשב וודא שנעילת המחשב מופעלת אוטומטית כאשר המחשב לא בשימוש, בין אם מדובר במחשב נייד, טאבלט או סמארטפון.


5. במידת האפשר, השתמש אך ורק בספקי אינטרנט בעלי מוניטין טוב. שאל בבית המלון מי הוא ספק האינטרנט שלהם לפני שתתחבר, ובעת החיבור ודא שמדובר באותו הספק.  


6. אם שירות האינטרנט של המלון מציע לך להתקין או לעדכן תוכנה כלשהי על מנת להתחבר, התנתק מהשירות מיד ויידע את דלפק הקבלה של המלון.


7. אם אתה משתמש בחיבור האינטרנט כדי לגשת לרשת של העסק שלך, עשה זאת באמצעות VPN (חיבור מאובטח) בלבד.


8. אל תשתמש ברשת אלחוטית שאינה מאובטחת בהצפנת WPA. השתדל להימנע מהצפנת WEP הניתנת לפריצה ביתר קלות. (המונחים WPA ו- WEP הם שמות לסוגי הצפנה של רשתות אלחוטיות).


9. שקול להתחבר לאינטרנט דרך ספקית הסלולר, 3G או 4G, במקום להשתמש בשירותי האינטרנט של המלון. זה אולי יעלה יותר, אך זה בטוח יותר.


10. כשאתה גולש ברשת ציבורית פתוחה עליך להימנע מתשלומים, קניות או מפעולות בנקאיות באמצעות המחשב שלך. אם אתה חייב לבצע תשלום כלשהו, ואין לך חיבור לרשת מאובטחת כהלכה, עדיף שתבצע אותו באמצעות הטלפון.


לסיכום


אבטחת המחשב שלך היא חיונית גם בנסיעת עסקים או בחופשה. ניתן לשמור על רמת אבטחה גבוהה גם כשאתה בדרכים וזה גם לא כל כך קשה. נסיעה נעימה. 

אודות הכותב:

הכותב הוא גלעד הראל,דובר נציגת ESET בישראל, המפעילה בארץ מוקד תמיכה ופתרונות טכניים בשפה העברית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il