מאמרים - איך כותבים הזמנה ליום הולדת הדפסה מאתר מאמרים

איך כותבים הזמנה ליום הולדת

נכתב על ידי דקלה עמית

[ הדפסת המאמר ]

אם יש לכם מסיבת יום הולדת בקרוב, תצטרכו לכתוב מספר הזמנות יום הולדת לאורחים שלכם, כדי להזכיר להם את יום חגכם. הזמנת יום הולדת יכולה לשמש גם כמזכרת עבור המשפחה והחברים, ולכן חשוב לתכנן בקפידה את ההזמנה למסיבת יום ההולדת. ניתן כמובן להעזר באנשי מקצוע לעיצוב ההזמנה, אך בהחלט ניתן לכתוב ולעצב את ההזמנה לבד ובקלות. להלן כמה רעיונות שתוכלו לבצע:

בחירת הסגנון המתאים

הזמנת יום הולדת אידיאלית צריכה להמחיש את נושא המסיבה. יש לבחור את הצבעים המתאימים לנושא שנבחר והסגנון המתאים. ניתן למצוא דוגמאות ברחבי האינטרנט לעיצוב הזמנות, באיזה צבעים כדאי להשתמש ואיזה מידע לדעת לבקש אם מבקשים להדפיס את ההזמנות בבית דפוס. צריך גם לחשוב על סוג הנייר בו תשתמשו - יש סוגים שאינם טובים להדפסת של גרפיקה או תמונות.
למסיבת יום הולדת של ילדים, אפשר להיות יותר יצירתיים עם הצבעים והצורות. מומלץ במקרה זה לעצב את ההזמנות בצבעים זוהרים ומלאי צבע. ניתן להשתמש גם בדמויות שיסמלו את נושא המסיבה – למשל, למסיבת יום הולדת פיראטים כדאי להוסיף דמות של פיראט על ההזמנה, או של ספינת פיראטים, ולמסיבת יום הולדת מהאגדות נוסיף תמונה של טירה מהאגדות, ושל נסיכות ואבירים.

שמירה על פשטות

מכירים את הכלל, כל המוסיף גורע? גם כאן כלל זה נכון. יש לשמור על פשטות ההזמנה ולהימנע מפרטים מיותרים. אם תרצו להוסיף תמונות, מקמו אותן בקפידה סביב התוכן כדי לשמור על האיכות ועל הצורה הכללית. המידע שבדרך כלל נכלל בהזמנת יום ההולדת הוא: מיקום המסיבה, תאריך ושעת ההגעה למסיבה, לבוש מיוחד (אם צריך) ופרטים נוספים – למשל איך מגיעים ומספר טלפון. ניתן להוסיף גם – נא לאשר הגעה, אם שמכם ומספר הטלפון.

נוסח ההזמנה

אנשים נוטים להתעלם מן הנוסח. אך הנוסח הוא למעשה עיקר ההזמנה. הניסוח יכול להיות פורמלי או לא פורמלי, תלוי מהו נושא המסיבה. יש לזכור לכתוב את הפרטים בבירור. אם עושים מסיבה בנושא מסוים, כדאי לפרט מהו קוד הלבוש המומלץ ואיך תרצו שהאורחים שלכם יתלבשו. אפשר לבקש מהאורחים לבו לבושים כמו כוכבים הוליוודיים, בתלבושות מפוארות או מתקופה אחרת, וכו'. למסיבת פיג'מות, למשל, מומלץ לבקש מהאורחים להגיע לבושים בפיג'מות (למרות שזה נראה מובן מאליו...).


לסיכום, כתיבת הזמנה למסיבה אינה דבר כה מסובך, כל עוד מקפידים על מספר כללים פשוטים. מצאו את הסגנון והנוסח שמתאים למסיבה שלכם, ועצבו את ההזמנה בפשטות.

אודות הכותב:

דקלה עמית, מומחית תחום ארוח יום הולדת, מסיבות ילדים מייסדת תיבת ההפעלות - יום הולדת בקופסא http://www.t-hafalot.co.il/

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il