מאמרים - המרת וידאו ביתית לקלטות לעריכה . הדפסה מאתר מאמרים

המרת וידאו ביתית לקלטות לעריכה .

נכתב על ידי ראובן שמיר

[ הדפסת המאמר ]

דרישות: מחשב, תוכנת עריכה .
מערכת: מחשב מהיר יחסית עם זכרון של לפחות 2GB RAM , כונן קשיח עם לפחות 250GB , כרטיס מסך טוב , תוכנת עריכת וידאו.   ( במושגים של היום כל מחשב עומד בדרישות המהירות )
הסברים: עריכת וידאו יכולה להפיק תוצאה מדהימה בתנאי שנעשתה עם הציוד הנכון והטוב.
היום, נהוג לצלם וידאו במצלמה שהיא דיגיטלית , מיניDV או ישירות לכונן קשיח במצלמה,כך שלא נדרשת המרה ממדיה אנלוגית ( כמו המצלמות הישנות שצילמו ב VHS או Hi8 ).


אם מדובר בקלטות ישנות כמו VHS , יש לבצע דגימה של הקלטות שהם אנלוגיות, לצורה דיגיטלית וכך יתאפשר לנו לעבור על הקבצים. דגימה יכולה להיעשות בכמה צורות. אפשרות אחת לקנות כרטיס או התקן USB שיתחבר למצלמה או למקור הוידאו המקורי ויהפוך אותו לאותות דיגיטלים. אפשרות שניה היא להעביר את החומר ל DVD . בתיקיית ה DVD ישנה תיקיה VIDEO_TS שמכילה את הקבצים שאותם יש להמיר לצורה שתוכנת העריכה תדע לעבוד. תוכנות עריכה עובדות טוב עם קבצים מסוג AVI או WMV, אך לא עם VOB שהם קבצים של DVD . אפשרות אחרת היא לתת את הקלטות לחנות שהתמחותה בזה ולבקש לדגום לפורמט הרצוי. רבים עושים DVD ואחר כך ממירים את הקבצים (VOB) לקבצי עריכה. כך משיגים שתי מטרות, גם החומר נשמר על DVD לצפיה, וגם לאחר ההמרה הוא ישמש כחומר גלם לעריכה.  לצורך כך יש באינטרנט מספר תוכנות חינמיות שממירות מפורמט  DVD ל AVI. מנסיון , מומלץ לנסות מספר תוכנות ולהגיע למסקנה מי הטובה ביותר עבורכם. ישנם תוכנות שעובדות לאט ומשיגות תוצאות טובות , לכן כדאי להפעילם בזמן שהמחשב לא תפוס .

נחזור לקלטות ה minidv . אם המחשב מצוייד בכרטיס פייר וויר (FIREWIRE) , העבודה ממש קלה . מחברים את המצלמה הדיגיטלית בחיבור מיוחד לכרטיס ה FIREWIRE או דרך ה USB, והתוכנה שתערוך את החומר , בדרך כלל אמורה לזהות את המצלמה בזמן ההדלקה שלה. יש להיזהר בחיבור דרך פיירוויר כדי לא לשרוף את המצלמה ולקרוא היטב את הוראות החיבור והפעלת המצלמה.

יש לציין שנפח קובץ מסוג AVI, לא דחוס בכל צורה שהיא הוא כ 4GB לכל 20 דקות של דגימה. מכאן והילך כל תוכנה שונה בצורת עבודתה. תוכנות מומלצות של חברת ULEAD או ADOBE .תוכנה מומלצת במיוחד וחינמית היא MOVIEMAKER הבנויה בתוך חלונות.

אודות הכותב:

המרות וידאו , 8 מ"מ וקול ל DVD, CD .
שמיר, לילנבלום 18 תל אביב  03-5177534

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il