מאמרים - מה התיק שלך? הדפסה מאתר מאמרים

מה התיק שלך?

נכתב על ידי prokid Sunhouse

[ הדפסת המאמר ]

 


רגע לפני פתיחת שנת הלימודים וקניית ילקוטים זה לא ענין של מה בכך וכדאי להקדיש לזה חיפוש ומחשבה מקדימה, חשבו על הגב של הילדים שלכם. ד"ר אריה טויל, מנהל המרפאה לכירופרקטיקה מתקדמת ברעננה, מסביר איך בוחרים תיקים


 


"בכל פעם שאני רואה ילדים בישראל בדרכם לבית הספר אני נדהם מכמות הספרים שלהם", אומר ד"ר טויל. "הרבה ילדים נושאים כמעט חצי ממשקל גופם על גבם כל יום! לא רק שנוהג זה אינו בריא, הוא למעשה עלול להיות מסוכן לבריאות עמוד השדרה".


ילדים הם כחומר ביד היוצר. הם רכים וניתנים לעיצוב גם לשלילה. תיקים כבדים יכולים לגרום נזקים בעמוד השידרה בכאבים בגב ובכתפים, עיוותים ובעיות נוספות. כדי לנסות ולהמנע כדאי לקרוא ולהפנים את הדברים הבאים.


כירופרקטיקה מביאה עימה גישה של טיפול כירופרקטי על ידי כירופרקט מומחה גם לילדים, כי כאשר מתחילים הדברים משם אפשר לטפל בהם בצורה יותר יעילה ולמנוע קשיים עתידיים, וכדאי להקדים תרופה למכה.


אין ספק שעדיף היה להשאיר את הספרים בתאים בבית הספר, אבל עד להתייעלות הרצויה, שימו לב לדברים הבאים בחיפוש אחר תיק בית ספר טוב:
  • 

  יש לוודא שרצועות הכתפיים מחלקות את המשקל ביניהן באופן מאוזן ושווה, ושהרצועות מרופדות. בחלק מתיקי הנשיאה יש אפילו מסגרות אלומיניום שעוזרות חלק את המשקל באופן טוב יותר.
  • 

  לתיק טוב צריכה להיות גם חגורת מותניים שניתן להתאים למידות הגוף. כך משקל התיק יתפזר באופן שווה יותר באזור הגב והמותניים. ישנם גם תיקים עם גלגלים אשר משמשים תחליף לנשיאת תיק כבד על הגב, אך הם עלולים לגרום בעיות בריאות נוספות, הקשורות לדרך שבה הילדים "מגלגלים" אותם.
  • 

  יש להקפיד שהתיק מונח על הכתפיים ללא נפילה על הישבן, כפי שקורה אצל רוב הילדים.
  • 

  אחרון חביב, תיקים שרצועותיהם קרובות לעצם הבריח עדיפים על תיקים עם רצויות רחבות מדי בכתפיים. בתיקים מודרניים יש גם רצועה המחברת את שתי רצועות הכתפיים, דבר העוזר אף יותר בחלוקת המשקל
  • 

  היום יש מגוון תיקים שהם בעצם תיקי טרולי  שניתן להתאים להם עגלה מיוחדת או גלגלים שבאים כיחידה אחת עם התיק. כדאי להשתמש בתיקים האלו ולהקל על הכתפיים וגבם של הילדים.


   
שאלות למומחים יש להפנות בכתב לכתובת:


להיות משפחה, ת.ד. 57388 תל אביב 61572,


לפקס: 03-5626476


או לאי- מייל: michala@sbc.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il