מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

עורך דין ביטוח לאומי


ביטוח לאומי הינו מוסד גדול ומסועף ולעיתים עולה הצורך בשירותיו של עורך דין ביטוח לאומי, אשר מומחיותו ממוקדת בתביעות מול גוף זה. ביטוח לאומי הינו מנגנון שמטרתו היא לדאוג לביטחונם הכלכלי של אזרחי המדינה, ובעיקר לביטחונם הכלכלי של אוכלוסיות שנמצאות תחת מצוקה כלכלית.


 


עיקר פעילותו של מוסד זה עוסק בבדיקות של תביעות מול ביטוח לאומי. לשם כך מועסק צוות של פקידי תביעות, פקידי גבייה, רופאים מוסמכים וחוקרים, אשר תפקידם הוא להבטיח שהקצבה אכן ניתנת למי שזכאי לכך. עורך דין ביטוח לאומי יכול לסייע לזכאים לקצבה או להטבה, לקבל את שמגיע להם.


 


מגוון קצבאות ביטוח לאומי


ביטוח לאומי מעניק מגוון רחב של קצבאות, לרבות קצבת השלמת הכנסה, קצבת הבטחת הכנסה, קצבת שארים, נכות כללית, קצבה המיועדת לנפגעים מפעולות איבה, גמלה לילד נכה, גמלת סיעוד וקצבה הניתנת על רקע תאונת עבודה.


 


קיימים מקרים בהם המבוטח זכאי ליותר מקצבה אחת. עורך דין ביטוח לאומי יכול לסייע לאותו אדם לקבל את כל הקצבאות וההטבות שמגיעות לו. למשל, אדם יכול לקבל קצבת ילדים לצד קצבאות נוספות. קצבת ילדים הינה קצבה שניתנת לכל מבוטח שיש לו ילדים מתחת לגיל שמונה-עשרה. חלק מהקצבאות הניתנות מוגבלות בזמן, חלקן מיועדות רק לשכירים, וחלקן אף מוגבלות בהתאם למצבו הכלכלי של המבוטח. למשל, "השלמת הכנסה" מיועדת לכל מבוטח, אשר מועסק בעבודה ומשתכר פחות ממשכורת מינימום. עו"ד ביטוח לאומי מכיר היטב את רזי המנגנון, ויכול לסייע רבות בתביעות למיניהן.


 


נוסף על כך, עורך דין ביטוח לאומי יכול גם לסייע למי שנפגע בנסיבות שונות, ובעקבות זאת רמת תפקודו היומיומית נפגעה. ישנם כמה מצבים בהם המבוטח יכול לקבל סיוע כלכלי, כגון קצבת ניידות, שיקום מקצועי לאנשים עם נכות ועוד. 


כיצד תוכלו לממש את זכויותיכם?


עו"ד ביטוח לאומי יכול גם לסייע למי שאיננו מצליח להשתכר מעל משכורת מינימום. עו"ד ביטוח לאומי יכול לעזור בקבלת קצבה אשר מכונה "השלמת/הבטחת הכנסה". כמו-כן, עו"ד ביטוח לאומי יכול גם לסייע לעובדי משק בית, כלומר לאנשים אשר מועסקים בעבודות שוטפות במסגרת בית פרטי של מעסיק מסוים, לרוב הכוונה לעבודות ניקיון, טיפול בילדים, טיפול במבוגרים, קשישים או סיעודיים.


עו"ד ביטוח לאומי יכול לסייע למי שעובד אצל מעסיק אשר פתח תיק בביטוח לאומי, בקבלת קצבאות שונות, כגון: קצבת פשיטת רגל של המעסיק, קצבת אמהות, דמי תאונה, נכות כללית, נכות נפגעי עבודה, ניידות, פגיעה בזמן התנדבות, זקנה ושארים וכו'. 

אודות הכותב:

ביטוח לאומי הינו מוסד גדול ומסועף ולעיתים עולה הצורך בשירותיו של עורך דין ביטוח לאומי.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il