מאמרים - סדר בחדר הילדים הדפסה מאתר מאמרים

סדר בחדר הילדים

נכתב על ידי ירון ברזסקי

[ הדפסת המאמר ]

כיצד לסדר את ערמות הצעצועים בחדר הילדים?
כדי לשמור על הסדר בחדר הילדים, מילת הקסם כאן היא אחסון. נסו לשלב בחדר כמה שיותר מקומות אחסון, אם בצורה של מגירות, קופסאות, מושבים נפתחים ההופכים לקופסאות אחסון, פלטת שולחן מתרוממת, סלסלאות פתוחות על הרצפה או סגורות על המדפים או בארונות.

כיצד סידור הרהיטים בחדר הילדים משפיעים על החלל?
חדרים קטנים נוטים להיראות מבולגנים עוד יותר, מכיוון שהם הופכים לצפופים ככל שהילד צובר עוד חפצים. לכן, חשוב להימנע מצפיפות יתר, ואם חדר הילדים שלכם קטן יחסית נסו לצמצם את מספר הגירויים בחדר, כמו לדוגמא את מספר התמונות והצעצועים המפוזרים. בנוסף, התאמה של המידות של הרהיטים לחדר תתרום לתחושה מרווחת יותר - לדוגמא הצבת הרהיטים במרחק 5 ס"מ מהקירות מגדילה את החדר באופן ויזואלי .
האם צבעוניות אחידה בחדר הילדים עוזרת למראה מסודר יותר?
בפירוש כן. שימוש בצבע מוביל אחד, ובסגנון צביעה אחי יותר מראה מסודר ונקי. מומלץ שלא להעמיס על הקירות יותר מדי תמונות ולא ליצור ניגודים חדים מדי בצבעים. זכרו שצעצועי ילדים נוטים להגיע במגוון צבעים ומרקמים, ולכן חשוב שהבסיס בחדר יהיה רגוע יותר. שמירה על צבעוניות מתונה תתרום גם לסדר ולניקיון אולם גם להגדלת הנפח הוויזואלי. ככל שיש פחות מוקדים שמושכים את העין החלל ניראה גדול יותר.
האם לתאורה בחדר הילדים השפעה על המראה שלו?
תאורה הינה אלמנט חשוב מאוד בעיצוב, וגם בעיצוב חדרי ילדים חשוב להתייחס לנושא התאורה בחדר. חדר מואר היטב יוסיף לאווירת הסדר והניקיון. כמו כן, חשוב להציב בחדר כמה מוקדי אור, מכיוון שחדר ילדים משמש לא רק לשינה אלא גם למשחק ולהכנת שיעורים ואף לצפייה בטלוויזיה. תאורה קטנה ליד המיטה ועל שולחן הכתיבה יוסיפו גם לעיצוב, אולם יעזרו לשמירה על הסדר.


אודות הכותב:
כי לילדים שלכם מגיע לגדול בחדרים מתוקים!
אנו מתמתחים בעיצוב חדרי ילדים ונוער בהתאמה אישית מלאה. מעצב הבית שלנו ידוע בזכות הקו הנקי והפשוט, השואב השראה מ חדרי ילדים שראה בעולם, עם דגש גדול על נוחות המוצר ובטיחות גבוהה ביותר.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il