מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

שר החינוך גדעון סער הפתיע את כלי התקשורת והציבור הרחב כאשר בחר להודיע היום בכנס המועצה להשכלה גבוהה על יוזמה חדשה בתחום הלימודים הגבוהים אשר תשלב בין לימודי התיכון השוטפים לבין הלימודים האקדמיים.


התוכנית הזו אשר לפיה יורחבו לימודים אקדמיים מכונה "אקדמיה בתיכון".


 


לפי תוכנית זו: ציון הקורס האקדמי  הכלול בתוכנית יהוה חלופה מלאה לציון בחינת הבגרות בתחומים הבאים כגון: אזרחות ברמה של 2 יחידות לימוד (יח"ל), בעולם הערבים והאסלאם, ספרות, מדעי המחשב, פסיכולוגיה, מדעי המדינה, סוציולוגיה ,כלכלה ,וגיאוגרפיה – ברמה של 5 יח"ל.


במקצועות אחרים המרת הציונים לבגרות תהיה חלקית - ציון הבגרות יכלול את הציון האקדמי ואת ציון מבחן הבגרות במקצועות הבאים כגון: מתמטיקה, כימיה, פיסיקה, ביולוגיה, תקשורת, תיאטרון, קולנוע, ואומנות.


חשוב לציין כי בכוונת משרד החינוך להרחיב את התוכנית במהלך השנים הבאות ולהחילה על כל מקצועות הבגרות הנלמדות כיום בבית-הספר התיכון.


כמוכן,הלימודים במסגרת התכנית האקדמית הנוכחית ייעשו באמצעות מנחים אשר מלמדים קורסים אקדמים באוניברסיטה הפתוחה או לחילופין,ניתן יהיה ללמוד בנוסף גם בשיטת ההנחיה המקוונת בעזרת המחשב בתחומים שונים אשר יזכו את התלמידים בנקודות זכות אקדמיות אותן יש לאסוף בדרך לקבלת תואר ראשון.


תלמיד אשר יצבור מחצית מהניקוד הנדרש לקבלת תואר אקדמי ראשון, יוכל לקבל דחיית שירות צבאי למשך שנה אחת, וזאת לצורך השלמת התואר האקדמי הראשון.


אך כמו שלמדנו מניסיון העבר לכל דבר טוב יש מחיר : כך,למשל,את עלות הקורס האקדמי יממנו התלמידים, בהיקף של 1,550 שקלים במקום עלות קורס רגילה העומדת על 2,100 שקלים.


החלק השני בתוכנית טומן בחובו את הדבר הבא:  בכל בית ספר אשר בו תתגבש קבוצה של לפחות 15 תלמידים המתעניינים בתחום מרחיב הדעת, תתאפשר קיומה של הנחייה על ידי מנחה המלמד באוניברסיטה הפתוחה בבית הספר התיכון ,וזאת לצד קיומן של קבוצות הנחייה וירטואליות הנעשות באמצעות המחשב.


תלמידים אשר יבחרו להשתלב בלמידה אקדמית יחויבו בקורס ראשוני בנושא מיומנויות בקריאה וכתיבה אקדמית.


כמו כן, בית הספר ימנה רכז לתכנית לצורך תיווך בינו ובין האוניברסיטה הפתוחה.


אך עם זאת, יעניק המשרד מלגות לחלק מתלמידים, הן על בסיס סוציו-אקונומי ,והן על בסיס הצטיינות בלימודים.


חשוב לציין כי כיום מפעיל משרד החינוך תוכנית דומה המיועדת לתלמידים מחוננים ,ובה לא ניתן להמיר את ציון בחינת הבגרות בציון של תואר אקדמי.


התוכנית תיושם בשנת הלימודים הבאה והיא מיועדת לתלמידי התיכון (קרי: כיתות י'-י"ב).

אודות הכותב:

אני בלוגר וכותב באתרים שונים כגון: "פרשן","NEWS1 ", "מקושרים" ועוד. וכן אני סטודנט לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il