מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

עורך דין לדיני משפחה


               


דיני משפחה בישראל נבדלים מיתר התחומים במשפט, בכך שחלקם נדונים במסגרת ערכאת שיפוט דתית. כך למשל, במקרים של נישואין וגירושין יבואו הצדדים להתדיין בבית הדין הרבני, אשר תחומים אלו מצויים בסמכותו הייחודית. בניגוד לכך, בכל הנוגע לחלוקת רכוש, ירושות וצוואות, משמורת ילדים, מזונות, חלוקת נכסי קריירה ועוד כיו"ב –אלו אינם נמצאים בסמכותו הייחודית של בית הדין הרבני, ויתדיינו גם בבית המשפט האזרחי – בית המשפט לענייני משפחה.


 


מדוע כדאי לפנות לעורך דין לדיני משפחה?


עורך דין לדיני משפחה יכול לספק לך את המידע המקצועי הרלוונטי, ולהבטיח לך הגנה משפטית בעת הצורך, מאחר שעורכי דין לדיני משפחה מכירים את התקדימים והחוקים אשר נוגעים לתחום הזכויות והחובות מתוקף מעמדך כבן משפחה. עורך דין לדיני משפחה יכול לסייע בכמה תחומים, לרבות תחומים הכלולים בתוך "מעמד אישי" (כגון נישואין, גירושין, הורות, דת ויוחסין).


 


כיצד עורך דין לדיני משפחה יכול לסייע במקרה של גירושין?


עורך דין לדיני משפחה יכול למשל לסייע בעת חלוקת הרכוש. פירוק שיתוף הינו הליך קשה, והוא מחייב בקיאות בחוקים ובתקדימים המשפטיים על-מנת שיתבצע כראוי. החל מה-1/1/1974 חל חוק יחסי ממון על זוגות נשואים. חוק זה איפשר חתימה משותפת על הסכם ממון. במידה ובני הזוג החליטו שלא לחתום על הסכם ממון, בעת הגירושין יערך ביניהם פירוק שיתוף ו"איזון משאבים". זאת, בהתחשב בכך שפירוק השיתוף איננו פוגע בזכות האישה לקבל את כתובתה.


 


באילו עוד מקרים יכול לסייע עורך דין לדיני משפחה?


עורך דין לדיני משפחה יכול גם לסייע במקרה של תשלום דמי מזונות לאישה ולילדים. לרוב, ישנה חובה של תשלום דמי מזונות לילדים עד גיל 18, אלא אם יש הסכם אחר לגבי המזונות, או אם בית המשפט החליט להאריך את תקופת התשלום. תשלום מזונות לאישה נקבע לפי גובה משכורתו של הבעל וזאת בטרם הגירושין.


מדוע חשוב לפנות לייעוץ של עורך דין דיני משפחה?


עורך דין דיני משפחה יכול לספק לכם את המידע המקצועי הרלוונטי, ולהבטיח לכם הגנה משפטית בעת הצורך. עורך דין דיני משפחה מקצועי ובעל ניסיון, מכיר את התקדימים ואת החוקים אשר נוגעים לתחום הזכויות והחובות מתוקף מעמדכם כבן משפחה.


עורך דין דיני משפחה יכול גם לסייע לזוגות לקבל תוקף משפטי כידועים בציבור. עורך דין דיני משפחה יכול להדריך אותם עד לעריכת ההסכם. בנוסף לכך, עורך דין דיני משפחה יכול גם לסייע במקרה של עריכת צוואות, לרבות צוואות הדדיות של שני בני זוג, צוואות אשר ניתנות בחיים לעניין הנחיות למתן טיפול רפואי, ובקשה לקיום צוואה ועוד. 


 

אודות הכותב:

אופיר בן צור

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il