מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

            תומר הוא בחור צעיר שרצה יותר מכל להפוך לאשה. 


אבל תומר לא יכול היה להגשים את חלומו.


לא בגלל התנגדות הסביבה, ביישנות או מחסור פיננסי - תומר חלה בסרטן. טיפולי הכימותרפיה והתרופות הרבות שנטל שינו את מראהו החיצוני והפכו את חלומו לכמעט בלתי אפשרי. 


תומר יהיה אחת הדמויות שיחשפו את סיפורן לעולם בתערוכת תמונות "אגם הברבורים", תערוכת צילומים אמנותיים, מקוריים ומרגשים, המתעדים רגעים של אומץ וחופש כנגד כל הנסיבות. 


התערוכה תפתח בקניון עזריאלי ביום שלישי 1.5 (נעילה 29.5) בגלריית החלונות, בקומה שלישית של הקניון.


                                   על התערוכה


צלמים מכל העולם הוזמנו לשלוח צילומים שיוצגו בתערוכה, השואבת את שמה מעולם המחול ורואה ב"ברבורים" השראה מלאת אומץ, חופש ואהבת החיים. 


ההנחיה אותה קיבלו הצלמים הייתה פשוטה- מצאו מישהו בחייכם שיש לו מוגבלות פיזית או מנטלית, ומצליח להתגבר עליה כדי להגשים את עצמו ולמצות את חייו במלואם- אבל את התוצאות לא ניתן היה לנחש. צלמים מכל העולם נענו להזמנה, ובשימוש מלא יצירתיות ודמיון בחופש האומנותי המוחלט שניתן להם, יצרו רצף תמונות אשר שילובו לכדי תערוכה שלמה לא יותיר נפש אחת אדישה בקהל.


                                   איך נוצרה התערוכה?


האחים אביעד ורייצ'ל הרמן, אוצרי התערוכה, שאבו את  הרעיון ליצירת התערוכה  מחברותם עם תומר.


דרך האומץ של תומר לחשוף את עצמו בתמונות שממחישות לעולם מה שוכן בנפשו ומהם חלומותיו, הבינו האחים כי ישנם אנשים רבים בעולם הזקוקים ל"זריקת השראה" מעין זו כדי למצוא את האומץ לקום ולרדוף אחר חלומותיהם. 


מכאן הדרך לתערוכה הייתה פשוטה למדי- האירוע בפייסבוק נוצר, הופץ ברחבי העולם, ומהר מאוד התחילה להגיע היענות.


בתחילה בטפטוף, ולאחר מכן במבול של רצון טוב לשנות ולהשפיע.


כל הצלמים וכל המעורבים בפרוייקט עושים זאת בהתנדבות מלאה ולא על מנת לקבל תמורה כספית, ולכולם חלום אחד- לגעת בכמה שיותר לבבות, ולהעניק לכל אדם שיבקר בתערוכה את ההבנה שלא הגוף ולא המוח יכולים להוות מכשול בפני הנפש, אם רק נעיז להאמין שאנחנו מסוגלים.


בין המצולמים בתערוכה ניתן למצוא את תומר כמובן, כמו גם ילדה הלוקה בשכלה, שמצאה את העוצמה שבחיוך רק כאשר ניתן לה לעלות על קיר טיפוס, קבוצת נשים המתמודדת עם סרטן השד באופן מלא אהבה וקבלה, נשא איידס בשוודיה, מדינה המטילה אחריות חמורה על נשאים בכל הנוגע להדבקת אחרים ומחייבת אותם על מחלתם כל אדם שבא איתם במגע, נפגע פעולת טרור שיוצא מדי שבת לשייט בכינרת עם קייאק ועוד. 


האחים מסרו: "יחד החלטנו ליצור תערוכת צילום אמנותי עם ערך מיוחד, ולתת השראה ועוצמה לאומץ, חופש, ביטוי עצמי מלא ואהבת החיים".

אודות הכותב:

אני בלוגר וכותב באתרים שונים כגון: "פרשן","NEWS1 ", "מקושרים" ועוד. וכן אני סטודנט לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il