מאמרים - ירפא ב - בדיקות רפואיות ומפגש עם הפסיכולוג למועמד לקורס טיס. הדפסה מאתר מאמרים

ירפא ב - בדיקות רפואיות ומפגש עם הפסיכולוג למועמד לקורס טיס.

נכתב על ידי רן אדוני טמיר

[ הדפסת המאמר ]

הכנה לירפא ב' - יחידת רפואה אווירית שלב ב'.


זומנת לירפא ב'? מזל טוב, זה אומר שסך הציונים שלך במבחנים שעברת בירפא היית טוב מאוד. זה אומר שהיכולות הקוגניטיביות שלך מתאימות למה שהגדיר הצבא כמתאים לצוות אוויר בשלב הנוכחי של המבדקים.  זה כלל לא מובן מאליו. דע, רבים מבני גילך, ללא הכנה מתאימה לא יחצו את שלב זה.


מה עושה ההכנה של ירפא א'? קרא כאן. חשוב שתקרא.


ההבנה מדוע הכנה כה חשובה תאפשר לך להחליט האם אתה שם ידך על המזל (הרי אינך יודע אם תעבור או לא, ועל מה בעצם אתה נבחן) או שאתה אומר שמזל יהיה לאחרים, אותך מעניין הוודאי והבטוח.


ליתר ביטחון, הרם טלפון והתייעץ עם נציגי חברת מתגייס.


אז עברת. :-)


כל הכבוד!


ירפא ב' הוא השלב שבו המועמד עובר את הבדיקות הבריאותיות המיועדות לאנשי צוות אוויר.


כאן תיבדק בדיקות שייתכן וטרם נבדקת עד כה: תפקודי ריאה (נותנים לך לנשוף חזק ככל האפשר) כדי לבדוק את גודל הריאה, כמות האוויר שאתה כולא ועוד נתונים שחשובים לדעת כיצד תתנהל בגובה של 30 אלף רגל. יבדקו שוב את הבריאות הכללית שלך, תצטרך לעבור בדיקות ראייה מגוונות: יזליפו לך טיפות לעיניים ויבקשו שתביט לתוך מתקן מיוחד לזהות את איכות הראייה שלך, את תקינות העדשות בעין ועוד. יתנו לך ערימת חוטים צבעוניים ויבקשו שתשלוף צבעים מסוימים לבדיקה האם אתה עיוור צבעים ועוד בדיקות נוספות. 


החלק השני של המבדק בירפא ב' הוא המדובר ביותר והמוכר ביותר: הריאיון האישי.


אורכו של ראיון כזה הוא כעשרים דקות עד חצי שעה ובמהלכו נשאל המועמד על עברו, על שאיפותיו, על המניעים שלו והסביבה שבה גדל והתפתח. בנוסף, נשאלות שאלות על חייו האישיים. המראיין, מיומן ומנוסה, מבקש  ללמוד על התנהגות המועמד, על כישוריו ועל ההיסטוריה האישית שלו. תוך כדי הצגת שאלות, מנסה המראיין לבחון גם את התנהגות המרואיין במתן התשובות. ראיון מול פסיכולוג הוא חוויה מלחיצה ומאיימת בגלל היכולת של הצד המראיין לחשוף במהלכו נקודות חולשה תוך כדי בחינת שפת הגוף של המרואיין. הרבה עצות מסתובבות להן באינטרנט ואצל חברים ומכרים. חלקן טובות אך ברובן מזיקות. כיצד לדעתכם ניתן לתת עצות מועילות שמתאימות באופן גורף לכולם? הרי זה בדיוק המבחן. מה שעומד פה על הפרק זה הפרופיל האישיותי של המועמד. ורק שלו. אז עצות כמו לא לעשות דבר אחד או לעשות דבר אחר עשויות בוודאי להיות דווקא אלה שתפלנה אתכם.


אז מה כן?


שאלה נפלאה. כן להיפגש עם מומחה או איש מקצוע, שיודע היטב את תהליך הריאיון, שמבין מה מחפשים ללמוד אודות המועמד, שיודע להכווין ולייעץ כיצד להיות במיטבך. זוהי בדיוק ההכנה שתשנה לך את העתיד.


אל תהמר על המזל. לפחות לא בקבלה שלך לקורס טיס. אחר כך, ביציאה, במורד השביל, יש דוכן פיס. נסה שם את מזלך. הסיכוי שתעבור בלי הכנה קטן מאוד. רק מעטים מתקבלים. היה אתה אחד מהם.


 


 


אודות הכותב:

רן אדוני, הוא מאמן בחברת "מתגייס" – העוסקת בהכנת מועמדים למבחני המיון ליחידות העילית של צה"ל. הכנסו לאתר : www.mitgayes.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il