מאמרים - פסיפס זכוכית - מה ניתן ליצור בעצמך עם פסיפס זכוכית ? הדפסה מאתר מאמרים

פסיפס זכוכית - מה ניתן ליצור בעצמך עם פסיפס זכוכית ?

נכתב על ידי איציק פסקרו

[ הדפסת המאמר ]

מה הייחודיות ביצירה עם פסיפס זכוכית -


בשנים האחרונות רבים המגלים את ההנאה ביצירה עם פסיפס בכלל, ובמיוחד עם פסיפס זכוכית . הטכניקה של יצירה עם פסיפס זכוכית היא הטכניקה המתוחכמת והחומר המתקדם ביותר באמנות הפסיפס, אמנות שהתפתחה בעת העתיקה.


עם התפתחות הטכנולוגיה והקדמה, התפתח עולם העיצוב בפסיפס והחלו להשתמש בפסיפס גם בעיטור קירות באמצעות אבנים מסוג מוזאיקה – פסיפס זכוכית. פסיפס זכוכית מספק מגוון רחב של גווני צבע שמדמים את צבעי המרקם האנושי- דבר המעניק לעבודת הפסיפס מראה טבעי אמיתי ו"אנושי". כך לדוגמה באמצעות פסיפס זכוכית ניתן ליצור פנים וגוף של אדם תוך התאמה כמעט מושלמת לגוונים הקיימים בטבע.


להבדיל מאבני פסיפס אבן, יצירה שבה עושים שימוש בחלקי פסיפס זכוכית הינה עשירה בצבעים חיים הרבה יותר, צבעים בוהקים, טבעיים, עמידים בפגעי מזג האוויר והזמן, בעלי ברק ושקיפות המאפשרים יצירת יצירות פסיפס שובות לב וייחודיות בעצם ניצול השתברות האור על גבי היצירה העשויה מפסיפס זכוכית, או ע"י השתקפות האור דרך אבני פסיפס הזכוכית.


אווירה באמצעות יצירה עם פסיפס זכוכית ?


 משום מה אומני פסיפס מתחילים מנסים ליצור בתחילת דרכם יצירות פסיפס העשויות מפסיפס אבן. משום מה השימוש בפסיפס זכוכית נתפש כמסובך ו"מקצועי" יותר, ככזה המחייב לימוד ממושך יותר של הטכניקה, ולא כך הוא.


היצירה בפסיפס זכוכית היא יצירה קלה, המחייבת אכן סבלנות ואהבת יצירה, כמו בכל יצירת אומנות שימושית אחרת.


היופי ביצירה עם פסיפס זכוכית, להבדיל מהשימוש באבני פסיפס אבן, הנו האפשרות ליצור "אווירה" ייחודית ומעניינת ע"י השימוש בתכונות הייחודיות של פסיפס זכוכית, שאותם סקרנו קודם: הצבעוניות הרבה, מגוון הצבעים והגוונים העצום, היכולת "לחקות" את המראה הטבעי, "האמיתי" של החפצים והאנשים כפי שהם מופיעים "בטבע", היכולת לשלב את השתברות האור ביצירה, ואף את השתקפות האור, כתוצאה מתכונתו הנוספת של פסיפס הזכוכית: שקיפותו.


בזכות תכונותיו אלו של פסיפס הזכוכית, אומני וחובבי פסיפס רבים מנצלים תכונות אלו ליצירת יצירות בעלות אווירה "מלכותית", ממש כמו בארמונות מפוארים וקדומים. השימוש בפסיפס זכוכית כחומר גלם ליצירת פסיפס מאפשרת יצירת אווירה עתיקה, אווירה "כפרית",  וכן "אווירת יוקרה" ועוד,  כיד הדמיון הפורה של יוצריהן.


בזכות תחביב היצירה בפסיפס, קיימות כיום סדנאות רבות ברחבי הארץ המלמדות במס' שיעורים קטן יחסית את אומנות היצירה בפסיפס. רבים בארץ גילו לאחרונה את היצירה בפסיפס כיצירה התורמת ליכולות הריכוז, המוטוריקה העדינה ואף כסיוע להתפתחות חברתית,  ולכן משמשת אומנות היצירה בפסיפס גם לכיוונים של טיפול עבור ילדים  וכן ע"י מבוגרים.


 


 

אודות הכותב:

בית הפסיפס שיווק חומרים וכלים ליצירת פסיפס למלאכת יד לחובבים ולמקצוענים."מהיבואן-לצרכן".המומחים מספר אחד בארץ לתחום הפסיפס.בקרו באתרנו
WWW.PASCARU.CO.IL
אשמח לייעץ ולהסביר בחינם 050-8868768 איציק

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il