מאמרים - למה הרבה מהדתיים לא נראים לי רודפים אחרי מטרת החיים כפי שהיהדות מציגה? הדפסה מאתר מאמרים

למה הרבה מהדתיים לא נראים לי רודפים אחרי מטרת החיים כפי שהיהדות מציגה?

נכתב על ידי שמעון כהן

[ הדפסת המאמר ]

שאלה: למה הרבה מהדתיים לא נראים לי רודפים אחרי מטרת החיים כפי שהיהדות מציגה?


תשובה: שאלת פעם את עצמך למה רוב האנשים גדלים כפי הדרך שהוריהם גידלו אותם? אם ההורים היו דתיים, גם הבנים שלהם גדלים בדרך כלל כדתיים אם ההורים חילונים אז גם בניהם לרוב יהיו חילונים ורובם לא משנים את הדרך ,כי זהו כוח האינרציה דהיינו כמו בעולם הפיזיקה יש חוק ידוע שכל חפץ ממשיך במסלולו כל עוד לא הופעל עליו כוח אחר שיסיט אותו ממסלולו, לכן רובינו גדלים בלא לקבל הסבר למה להיות דתי ולמה להיות חילוני, וממילא ישנם דתיים שלא חשבו למה הם דתיים, ולכן הם מקיימים את המצוות מתוך "מצוות אנשים מלומדה" וממילא הם לא נראים רודפים אחרי משמעות החיים כי הם מקיימים את המצוות מתוך מצוות אנשים מלומדה, באופן חיצוני ואוטומטי.


דבר שני, לפעמים אתה יכול לראות מצוות ששומרי מצוות מקיימים, ואתה לא מבין את הקשר בין מצוות אלה לשלמות האדם, אתה רואה שמניחים תפילין ואתה לא מבין איך זה  קשור למטרת החיים. נכון שמי שלא מכיר מה הן מצוות, ומה הן מתקנות בעולם, עלול לחשוב שאין קשר בין חלק מהמצוות לבין שיפור האדם, אבל אחרי שלומדים רואים ומבינים את הקשר בין המצוות לבין שלמות האדם. לכן מומלץ לך לקרוא על טעמי המצוות, ואז להבין את הקשר בין שלמות האדם ומטרת החיים לבין המצוות שמקיימים.


דבר שלישי, יש באמת דתיים שמעוניינים ורוצים לקיים את משמעות החיים ואת רצון האלוקים אבל העולם הזה הוא עולם הניסיון ויש בו הרבה פיתויים ולכן לפעמים גם אם בשכל מבינים שאין זה מעשה טוב ואין זה מקרב אותם אל קיום ייעודם בחיים, אבל בכל זאת עושים זאת כי הפיתוי גדול.


אמנם בתורה יש גם הדרכה כיצד להתמודד כנגד הפיתויים אבל לא כל אחד מגיע להדרכה הראויה לנשמתו, ולא כל אחד מגיע לרב שידריך אותו, ואז נופלים ונכשלים. לכן כשאתה רואה דתי שלא מקיים את ייעודו בתור דתי, זה מפני שלכל אחד גם לדתי כמו לחילוני יש יצרים ומשיכה לפיתויים.


וההבדל בין הדתי לחילוני הוא שלדתי יש את הנגישות לתורה והוא יכול לקחת משם עצות כיצד להתגבר על הפיתויים. זה שהוא לא ניגש לקחת את עצות התורה זה כמו חולה שיש לו תרופה בבית אבל עדיין הוא לא משתמש בה, לעומת חלק גדול מהעולם החילוני לא יודע בכלל שיש תרופה כיצד להתגבר על פיתויי העולם הזה, ולכן זו זכות לומר ולהדריך וללמד את כולם את עצות התורה כיצד להתגבר על פיתויי העולם הזה ולקיים את יעודינו בחיים.


דבר רביעי גם אם יש דתיים כאלה שלא רודפים אחרי משמעות החיים ומעבירים את החיים כמו העולם החילוני אין זה גורע מאמיתות התורה וממטרת החיים על פי היהדות, לכל נשמה יש תפקיד ולכל נשמה יש ייעוד, הייעוד באופן כללי נמצא בהדרכת התורה, שהיא ההדרכה האמיתית על מנת לומר לנו מה נכון לעשות בחיים ומה לא, מה לעשות על מנת לזכות  בחיי נצח ומה גורם לנו להפסיד נצח, זה שאחרים לא רוצים לזכות את עצמם בנצח ומעדיפים במקום זה לקיים מעט מצוות וללבוש כיפה, מעשים אלו לא גורעים מזכותך לזכות בחיי נצח.


שאלה זו היא אחת מתוך יותר ממאה שאלות ותשובות ביהדות וקבלה, לצפייה ברשימת השאלות המלאה כנסו לכאן - שאלות רוחניות מיסטיקה קבלה


 


 

אודות הכותב:

עולם
יהדות קבלה - הכותב הוא מנהל אתר
עולם יהדות קבלה
 - מאות שאלות ותשובות וקישורים ביהדות וקבלה.
בעל
חנות טבע - חנות ויטמינים
כשרים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il