מאמרים - גינון יפני לשלוות הנפש הדפסה מאתר מאמרים

גינון יפני לשלוות הנפש

נכתב על ידי אלעד בש

[ הדפסת המאמר ]

גינון יפני הוא סגנון גינון חדש יחסית בישראל שהובא במקורו מיפן, למרות שמרבית המדינות האסיאתיות בנויות בצורה הדומה לגינון היפני מבחינת רמת הפיתוח ובניית הנוף הציבורי והפרטי.
גינון מסוג זה הוא גינון מסודר, כאשר במרביתו משולבים אלמנטים ירוקים, פסלים וספסלים ומרכיב מרכזי במיוחד בגינון יפני הוא המים.


את הגינון היפני המסורתי והמקורי אנחנו יכולים לראות בתמונות ובאמצעות טיולים למדינות אסיה, הגינות היפניות במנזרים הן גדולות מאוד, משלבות בתוכן אלמנטים רבים של מים התורמים מאוד לשלווה ורוגע נפשי, הצבעים המשולבים בתוך הירוק הם צבעים חמים (כתום, אדום ולעיתים נגיעות של ורוד).
מטרת הצבעים לבלוט בין הסבך הירוק והמרגיע ולתת טעם וצבע לחיים. בגינות גדולות במיוחד נוהגים היפנים לשלב אפילו מפלי מים, אם המפלים אינם טבעיים יוצרים כאלה שנראים טבעיים באמצעות צמחיה מקומית ושילוב סלעים אמיתיים, אם המפל הוא אמיתי וטבעי, לעולם לא יפגמו בטבע – אך ישלבו את הגינה עם המפל הטבעי.

אלמנט נוסף בגינון יפני הוא הסדר והניקיון השולטים בגינות אלה, מצד אחד מדובר בהרגשה טבעית לחלוטין אותה מספקות בריכות נוי ואלמנטים נוספים של מים, מצד שני האסטטקיה המקפידה כי כל עלה יהיה במקומות והפרחים במקומם משלימים את האווירה לאווירה שאיננה טבעית המספקת תחושה כי יד האלוהים נגעה בגן.


גינון יפני בישראל
הגינון היפני הגיע לישראל לפני שנים ספורות, ישראלים וגננים שאהבו את הצורה בה היפנים מביאים את היצירה לגינת ביתם ומספקים באמצעותה שלוות נפש ורוגע אותן משדרת הגינה במהלך כל היום.
החיפוש אחר אותו שקט תוך שילוב של חלקים יפנים מיוחדים בגינה גרם לישראלים לאמץ שיטת גינון חדשה – גינון יפני.
מעצבי גינות רבים החליטו ללמוד את השיטה באמצעות קריאת מאמרים ולמידה אודות השיטה, מהם מרכיביה ואיך מיישמים שיטה זו בגינות ישראליות (שהן לרוב גינות קטנות מאוד), כך בישראל פותחו מספר שיטות של גינון יפני המשולב בשטחים מצומצמים תוך ניצול מירבי של השטח למטרת גינה יפנית כהלכה.


תחזוקת גינה יפנית
אם מסתכלים על גינות יפניות "מקוריות" ניתן להבין מיד שהתחזוקה שלהן היא כלל לא פשוטה, עם זאת אפשר לתכנן גינה יפנית בצורה כזו שתדרוש תחזוקה מועטה מאוד, אפילו פחות מהצורך של תחזוק גינות ישראליות מודרניות, את זאת עושים באמצעות שילוב מרובה של סלעים, משטחי דשא סינטטי והשקיה אוטומטית לצמחיה עונתית.
גינון יפני כמתואר, ידרוש תחזוקה אחת לכמה חודשים בהחלפת העונות על ידי גנן מקצועי שיסדר את ההשקיה לעונה הבאה ויחליף את הצמחיה העונתית לעוד עונה בה תוכלו להינות מגינה שמרגיעה את הגוף וכמובן את הנפש ללא צורך להשקיע בטיפול בגינה באופן שוטף ויומיומי כמקובל בגינות יפניות מקוריות.

אודות הכותב:

WEBRESULT קידום אתרים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il