מאמרים - איך לצמוח נכון - עסקים קטנים בצמיחה הדפסה מאתר מאמרים

איך לצמוח נכון - עסקים קטנים בצמיחה

נכתב על ידי דינה קידר

[ הדפסת המאמר ]

עסק קטן, יכול להתנהל פחות או יותר מאליו על ידי התמדה, נאמנות ללקוחות, מקצועיות ואינטואיציה של הבעלים. הבעלים מכתיבים את המשימות והיעדים ומגייסים עובדים מחויבים ומקצועיים לעבוד איתם – והעסק מתגלגל. לעומת זאת, ניהול עסק של למעלה מ-5, 10 עובדים דורש היערכות שונה. בשלב זה של חיי העסק, על מנת לשמור על המומנטום שנוצר משילוב של מוצר נכון שהעסק מציע (כזה שיש לו ביקוש) וממאגר לקוחות נאמנים ומוניטין שהולך ומצטבר, יש צורך להחדיר לסדר היום פעולות ניהוליות.


עסק מנוהל יכול להצליח עד 80% יותר מעסק שאינו מנוהל.


אז מהן שלשת הפעולות הניהוליות שצריך לקיים בעסק בצמיחה?
    • חלוקת עבודה והיררכיה – זהו השלד של העסק. יש להקדיש את המשאבים הנחוצים להגדרות תפקיד וסמכויות. הגדרות תפקיד טובות, הן כאלה שמכסות את כלל המשימות שצריכות להתבצע מחד ושנותנות מענה לכך שכל משימה תתבצע על ידי האדם המתאים מבחינת כישורים ומיקום במבנה הארגוני. נושא ההיררכיה נעשה רלוונטי כאשר אנו מרגישים שאיבדנו שליטה על מה שקורה בעסק. זהו הזמן לחלק את השליטה – למנות אדם נוסף שיהיה אחראי על נתח עבודה וקבוצת עובדים.

    • תהליכי עבודה מיטביים – אם לא נקבע איך העבודה צריכה להתבצע מבחינת סטנדרטים ושלבי ביצוע אנו עלולים למצוא את עצמנו הולכים בו זמנית לכמה כיוונים שונים במקום להתקדם בכיוון אחד ברור בצורה מסודרת.

    • תכנון ובקרה – זה המוח של העסק. עלינו לקבוע לאן אנו מתכוונים להגיע השנה עם העסק שלנו ואחר כך לבדוק תקופתית היכן אנו נמצאים ביחס ליעדים שקבענו לעצמנו.

 


אתם יודעים שאתם בכיוון הנכון מבחינה עסקית כי הלקוחות פונים אליכם ודורשים את המוצר או השירות שאתם מציעים. אל תעשו טעויות בתהליך הצמיחה. על טעויות בתהליך הצמיחה משלמים בכסף ולעיתים הן אף עשויות לממוטט את העסק. השקיעו בייעוץ עסקי כבר היום!

אודות הכותב:

דינה קידר, יועצת ארגונית ומגשרת, מאמנת אישית לחיים ומאמנת עסקית. יועצת לעסקים בשלבי הקמה, צמיחה, שיפור תפקוד, ניהול ותוצאות, ייעוץ ואימון להגעה ליעדים אישיים ועסקיים, ליצירת בהירות, לפתרון בעיות. ייעוץ גם במסגרת תכנית החונכות העסקית של מעו"ף 0544-984436


http://keidar.net/

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il