מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

ממש לאחרונה הוחלט על הקמת בית משפט כלכלי ראשון במדינת ישראל.


כולנו מכירים את התחושב שכאשר אנו בתוך סיטואציה כדוגמת ריב, ויכוח או ביקורת אין אנו רואים את התמונה האמיתית והמלאה ולעיתים צריך זמן, פרספקטיבה אחרת או חבר קרוב אשר יסביר לנו היכן טעינו.


רובנו נגיב מיד בהתקפה, כאשר ההתקפה הזו היא בסך הכול מגננה פסיכולוגית אשר מגיעה מהמקום חסר הביטחון של "איך יכול להיות שאני הכי חכם /פיקח וכו' לא עומד בסטנדרטים הכי גבוהים"?איך יכול להיות שאני לא מושלם?אני טועה משמע אני פגום.


יסלחו לי הפסיכולוגים אם טעיתי אך כך אני סבור ורואה את הדברים אך כיוון שאני משוכנע שאף אחד לא יתאשפז מהסברות שלי אינני מודאג.


אז למה אני בכלל משתף אתכם בזה?מהסיבה הפשוטה שהיום הוחלט סוף סוף במדינת ישראל על הקמת בית משפט כלכלי.


מהסיסב הפשוטה שהגמל לא רואה את הדבשת שלו...והכוונה כמובן למוסדות האחראים על בתי המשפט במדינת ישראל.


יש לציין כי בית המשפט שהוקם הוא יחידת סמך ולא ממש יחידה עצמאית אך הרעיון הוא נכון, חיובי והאמת שכמו נושאים רבים במדינה -אינני מבין מדוע לקח לנו כל כך הרבה זמן.


אחת הסיבות שקמו מוסדות לבוררות הייתה הסיבה שהשופטים במדינת ישראל (בהיבטים מקצועיים) אינם מבינים מקצועית בנושאים מקצועיים רבים וכך לשיטתי אינם יכולים לשפוט משפט צדק.


הדבר בא לידי ביטוי באמון השלילי שהציבור רוחש למערכת בתי המשפט גם בנושאים נוספים כמו סחבת, בירוקרטיה וכו'.


באזכורים נוספים ציינתי שישנם בעיות נוספות כמו התמקצעות בנושאים נוספים אדמיניסטרציה ובירוקרטיה מסורבלת אך בהחלט עניין ההתמקצעות והידע הכלכלי הינו עיקרי ועקר ביסודו.


עכשיו זה כבר ברור, במדינת ישראל לא היה עד היום מענה רציני מקצועי לענינים רבים.


כמובן שישנם  שופטים נהדרים ומקצועיים בתחומים שונים ושהאמת והצדק לנגד עיניהם.


הצרה היא אגב שברבים מהמקרים שופט הוא בשר ודם ועל סמך ניסיונו והתמקצעותו הוא בטוח שהוא פוסק את הדין הנכון(ומה שכולם יודעים שהקשר בין פסק הדין לאמת קצת רחוק בהרבה מקרים).


וכך לאחר כשנה וחצי לערך בו צוטטתי באחד העיתונים כאשר דיברתי ביחס ךבתי המשפט על "חוסר המקצועיות וחוסר הידע הכלכלי" מסתבר שגם אי שם למעלה התחילו להפנים את זה ולהקים בשעה טובה בית משפט כלכלי.


אז אם לא מקשיבים לכם או סתם נפגעים ללא מתן הסבר עניני אל תדאגו...בסוף עוד יבינו.
 

אודות הכותב:

הכותב הוא מנכ"ל קבוצת EMY ומומחה לעסקים ומצבי משבר בעסקים והבעלים של אתר ההשקעות של ישראל "עסק טוב"www.esektov.co.il ושל "המוסד לבוררות עסקית-"עסק טוב"

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il