מאמרים - נישואים הוא מוסד המחייב שליטה באומנות הפוליטיקה והדיפלומטיה הדפסה מאתר מאמרים

נישואים הוא מוסד המחייב שליטה באומנות הפוליטיקה והדיפלומטיה

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

נישואים הוא מוסד המחייב שליטה באומנות הפוליטיקה והדיפלומטיה 


 


 


אי אפשר להגיד הכל, אי אפשר להוציא הכל


 


מלחמה היא מצב קרוב לאנרכיה. דיפלומטיה ופוליטיקה הן אומנויות ההימנעות ממלחמה. במלחמה - הכל מאוד אמיתי, אמיתי עד כאב. בפוליטיקה ודיפלומטיה חלקים גדולים הם שקריים, אבל זהו מחיר פעוט אם האלטרנטיבה היא מלחמה כוללת לחיים ולמוות.


 


נישואים הם מסגרת יחסים מסודרת לתועלת שני הצדדים. במסגרת ממוסדת ונורמטיבית כזו אי אפשר להגיד הכל, להוציא הכל, לשפוך הכל ולעשות הכל - מבלי שתהיינה לכך תוצאות ומבלי שבסיס קשר הנישואים יעמוד בסכנת קיום. 


 


 


 


לנישואים יש כללים פנימיים - כמו שבחוץ יש


 


רוב האנשים מבינים שבחוץ יש כללים, והם משתדלים לעמוד בהם, מחשש לסנקציה חברתית. אבל חלק לא מבוטל מהאנשים אינם מבינים שגם בפנים יש כללי התנהגות, גם בתוך הבית, בתוך המסגרת הזוגית ישנם כללי עשה ואל תעשה, והם דומים להפליא לכללים שבחוץ.


 


זוגות שאינם מתחשבים בכללים הללו ועושים "מה שבראש שלהם" אחד לשני - מוצאים את עצמם עד מהרה באנרכיה זוגית, במאבקים, בריבים, על סף פרידה, על סף גירושין.    


 


 


 


מי שרוצה זוגיות הרמונית ומשגשגת חייב לשחק את חוקי המשחק


 


מי שרוצה להיות הכי אמיתי ולעשות רק מה שבא לו - אינו בנוי למסגרת של נישואים וקרוב לוודאי שהוא יהיה רווק כל חייו או גרוש סדרתי או מישהו שחי בזוגיות נוראית שרצופה במאבקים, בויכוחים ובמשברים.


 


הדבר דומה לאדם שנוסע בכביש ללא חוקים. קרוב לוודאי שתוך זמן קצר ביותר הוא יעשה תאונה ויאבד את רכבו או את חייו. לעומת זאת, אלה שמבינים שהכביש אינו רק שלהם ונוהגים לפי כללי הנהיגה המקובלים - יגיעו לביתם קרוב לודאי בשלום ובשלווה.


 


 


 


מערכות יחסים הרסניות שואבות את כוחן מכך שהן אינן מצייתות לשום חוק או כלל התנהגותי


 


נישואים מחייבים שילוב של דיפלומטיה ופוליטיקה בתוכם - אחרת הם אינם מסוגלים לשרוד. אומנות השקר הלבן היא מרכיב בלתי נמנע בתוך מערכת יחסים מסודרת, בכל מקום ובכל מצב.


 


בזוגיות ובנישואים צריך לדעת מתי לא להיכנס לפינות מסויימות, מתי דווקא לא להגיד, מתי לשתוק, מתי לא לשאול. אלה שאינם מוכנים לנקוט גישה דיפלומטית ופוליטית ביחסים הזוגיים ואלה שאומרים הכל, שואלים הכל, נלחמים על הכל ולא מוותרים על כלום - גומרים בדרך כלל לא רק על מדרגות הרבנות אלא גם במסדרונות בתי המשפט.


 


 


וטיפ לסיום: נימוס, כבוד ואיפוק הכרחיים כדי לקיים ולשמר מערכת יחסים זוגית לאורך זמן רב. בסופו של דבר, אנשים שמרשים לעצמם להשתלח, להאשים, לפגוע, לתקוף ולפלוש לתוך החיים של בני הזוג שלהם אינם שורדים בזוגיות זמן רב. הם נכנסים לסטטיסטיקה של המתגרשים, הנפרדים, שבורי הלב או המאוכזבים מזוגיות.


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il