מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

טעויות בחישוב החיסכון היו ויהיו. כל עוד מדובר בשיתוף פעולה מורכב בין בני אדם למכונה ובאין ספור פעולות חישוב מורכבות בין מספר מערכות מחשב ובתוכניות ביטוח מורכבות הנתונות לפרשנות.חיסכון בביטוח המנהלים וקרן הפנסיה הן עסקאות מורכבות וארוכות טווח. יותר מהמשכנתא ויש להן השלכות קריטיות על יכולתו של החוסך לשומר על רמת חיים סבירה לאחר הפרישה , בשנים בהם יכולתו להתפרנס היא נמוכה ביחס לשנים בהם חסך את הכספים.


גולשים פונים לאתר לא פעם עם השאלה מתי צריך לבצע בדיקה לפוליסה. התהליך
מצריך מעורבות של החוסך וישנה עלות בצידו. התשובה לכך היא שאחת לרבעון חובה לבצע בדיקה עצמית ולבקר את הדוח שמגישה החברה לחוסך. בדיקה פשוטה שמשווה בין הדוח הנוכחי לקודם יכולה לחשוף שינויים חד צדדיים שיזם הגוף המנהל, טעויות בהעברת
הכספים מהמעסיק לחשבון העובד.השוואה בין הכספים שנוכו מתלוש השכר ואמורים להופיע בחשבון החוסך קל מאוד לבדוק. כל חוסך אמור לבצע זאת אחת לרבעון. באתר הכלכלן ניתן להוריד קובץ עזר לבקרה. קובץ עזר לבדיקת בסיסית של פוליסה – הורד כעת מאתר הכלכלן


יתר הטעויות הגורמות לחישוב חיסכון לקוי ,בעיקר בפוליסות הותיקות ,מצריכה ניתוח מדוקדק ומעורבות של איש מקצוע לצד תוכנות חישוב שיודעות לחשב ולזהות טעויות בחישוב החיסכון וחישוב הפנסיה החודשית הצפויה מאותו חיסכון.


העובדה שמשרד האוצר יזם מהלך שחייב את חברות הביטוח והפנסיה לחשב מחדש את חלק מזכויות העמיתים היא בבואה של ידיעה של המחוקק שישנה בעיה בתחום חישוב החיסכון האמיתי של הציבור. מצד שני האוצר פרש את הביצוע על פני מספר שנים , הותיר מקום רב לפרשנות והשאיר את האחריות בידי החוסכים.


למה שבע  - חוסכים פונים אלינו לא פעם בדאגה ביודעם שאין בידיהם את החומרים הנדרשים לבדיקת פוליסה. ואכן זו סיבה לדאגה . מצד שני חברות הביטוח והקרנות מחוייבות לארכב את כל החומרים הקשורים לפוליסה. מיום הקמתה ולא לבלבל את הלקוח עם מסמכים אחרים שבשנים הותקן שניתן לארכב אותןם ל 7 שנים בלבד . הנחיה מוזרה לכשעצמה שלא מתאימה לעולם דיגיטלי שמאפשר סריקת מסמכים ותיוקם לתקופה בלתי מוגבלת. חומרים אלו , באמצעות דרישה נכונה ומנוסחת היטב יועברו אליכם מחברהביטוח וקרן הפנסיה ויאפשרו לבדוק את הפוליסה בצורה יעילה ואפקטיבית. לא רק לפני פדיון פוליסה אלא אחת לכמה שנים ולא רק לקראת פדיון או עזיבת עבודה.


הכלכלן  - האתר האובייקטיבי למודעות פנסיונית וצרכנות כלכלית

אודות הכותב:

שפיר קמר

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il