מאמרים - מסחר יומי במניות הדפסה מאתר מאמרים

מסחר יומי במניות

נכתב על ידי דרור כהן

[ הדפסת המאמר ]

לרבים מאיתנו נראה מסחר בבורסה כמו משחק ברולטה רוסית, עניין השמור רק לאנשים עם עצבים מברזל, אך יש כאלו שחיים, ואפילו חיים טוב ממסחר יומי במניות. איך עושים זאת וממי כדאי ללמוד, על כך במאמר שלפניכם.


מהו מסחר יומי בבורסה


בניגוד למסחר לטווח ארוך, מסחר יומי נחשב לאתגר בעל סיכון גבוה במיוחד. מי שמבקש לסחור באופן יומי מעוניין למעשה להרוויח כסף תוך זמן קצר, יחד עם זאת, גם ההפסד עלול להיות מהיר וגדול, וזו המלכודת האופיינית למסחר בבורסה למי שאינו חדור מוטיבציה ובעל ניסיון.


הסוחר צריך ללמוד את התנהגות המניות טרם רכישתן או מכירתן למרבה במחיר, לחשב את גודל הסיכון לעומת הרווח, ויתרה מכך, לדעת להגיב במהירות, אך לא בפזיזות.


איך מתבצע מסחר יומי


לא כל אחד בנוי למסחר יומי במניות, לא כל שכן, מסחר בבורסה בכלל. מי שבוחר בכך כעבודה צדדית, או בנוסף למשרה ובעל הכנסה קבועה, יעדיף בדרך כלל לסחור במניות באמצעות נציג האחראי על כך, אם זה נציג הבנק, או חברת השקעות בעלת רישיון מוסמך כחברת בורסה.  מי שיעשה זאת על ידי הבנק, יגלה במהרה כי תשלום בגין העמלות לבנק גבוה מגודל הרווח הנקי, אם וכאשר יהיה, ועל כן עדיף לעשות זאת דרך חברה מקצועית, שתמליץ על מסחר באופציות רלוונטיות המתאימות לסוג ההשקעה שיבחר הלקוח.


מסחר יומי במניות יכול להתבצע גם באופן עצמאי, ואזי שהמשקיע חייב להיות כל כולו בתהליך, ולזהות כל הזדמנות או מגבלה בזכוכית מגדלת, ולפעול במהרה אך לשקול כל פעולה בכובד ראש. מסחר באופציות מעוף מתאים במיוחד למסחר יומי בבורסה, היות והתנודות והשינויים אפשריים בזמן קצר בלבד.


השוואת מחירי עמלות למסחר


הרווח ממסחר יומי במניות נקבע על פי המכירה של ניירות הערך, וכן, על פי עמלות השירות אותה גובה נציג הבורסה, ברוקר או פקיד הבנק. מסיבה זו, מומלץ לערוך השוואת מחירי עמלות בין החברות הקיימות, ולוודא שלא נוגסים לכם ברווחים, ושסיכנתם את כספיכם לשווא. זאת ועוד, בהתחשב בכמות הפעולות שתאלצו לבצע במסחר יומי במניות, יש לקחת בחשבון שגובה העמלות יהיה גבוה בהשוואה למסחר ארוך טווח, בדקו שאתם עובדים מול מקצוענים, שיעבדו בצורה מהימנה עבור הכסף שלכם.


באתרי אינטרנט תוכלו לערוך השוואת מחירים בין בתי השקעות, זאת ועוד, ניתן למלא טופס ייעוד ולהשאיר פרטים על מנת לקבל הצעות מחיר ממספר חברות ייעודיות, שיזדרזו לתת לכם הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד, על מנת שלא תפנו אל המתחרים. 


 


 


 

אודות הכותב:

חחברת MIS מפעילה אתרי אינטרנט באמצעותם ניתן לקבל הצעות מחיר לתחומי הביטוח והפיננסים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il