מאמרים - כיצד כותבים ברכה מרגשת ליום הולדת? הדפסה מאתר מאמרים

כיצד כותבים ברכה מרגשת ליום הולדת?

נכתב על ידי Always Write oo

[ הדפסת המאמר ]

מידי שנה אנו נתקלים בדילמה מה לכתוב ליקירינו ליום ההולדת??


האפשרות הראשונה היא לכתוב ברכה באופן מקורי פרי מחשבותינו והמצאתנו ובכך נעניק לברכה נופך אישי, מרגש ואינטימי. אבל אם אין בידך הכישרון והמוזה לכתיבת ברכות, ייתכן שעדיף לוותר ולחסוך את הפאדיחה.


אפשרות נוספת היא להיכנס לאינטרנט, לחפש ברכה שאנשים אחרים כתבו, להעתיק אותן ולערוך אותן בהתאם למה שמתאים עבורנו. 
יש להיזהר לא לבחור בדרך הקלה מידי שהיא העתקת ברכות כמו שהן ואז יש סיכוי שמקבל הברכה יתקל במקרה באינטרנט בברכה שמסרתם לו ואז זה לא נעים.


האפשרות השלישית היא להשקיע מעט כסף ולהזמין ברכה מקצועית שנכתבה ע?י כותבים מקצועיים בתחום הברכות.


חשוב לדעת מתי לכתוב ברכת יום הולדת בצורה קלילה ובחרוזים ומתי לזרום עם המילים ו?להזניח? את המבנה המעוצב. לא בכל מקום מתאים לשלב חרוזים ולעיתים הברכה היא יותר מרגשת ונוגעת כאשר היא כתובה בשפה חופשית ונטולת עזרים מלאכותיים.
החרוזים, לעומת זאת, עושים את העבודה בעיקר כאשר מקריאים את הברכה ורוצים לשעשע את בני המשפחה או החברים.


אם האירוע אליו אנו מוזמנים הוא בר מצווה אז כדאי להתמקד בדברים החשובים והעיקריים ולברר האם יש לילד ביטחון עצמי, המאפשר לו לעמוד בפני קהל או שאולי הוא נבוך וחושש ואז ניתן לקצר את הברכה. על מנת שכל הצדדים יהיו מרוצים, חשוב להקשיב לחתן בר המצווה עצמו ולהכין מראש את הדרשה, על פי מידותיו.


אם ברצונה של המשפחה להיות מעט מיוחדת ולהעניק חוויה יוצאת דופן לחתן בר המצווה ולאורחים, ניתן לבחור בין מספר אפשרויות:


אפשרות ראשונה היא לפנות לכותבים מקצועיים שיכתבו משהו קליל, מיוחד ומפתיע ובכך יתבלו את האירוע בגוון שונה ובלתי נשכח. אפשרות מעניינת נוספת להגשת ברכה היא להקליט שיר או להעביר מצגת תמונות ובכך להוסיף אפקטים ויזואליים וקוליים לערב המיוחד. בנוסף אפשר ליצור סרט וידאו שבו צולמו בני המשפחה וחברים מראש כאשר כל אחד מהם מברך את חתן בר המצווה באופן שונה ומיוחד. לבסוף מתקבל פאזל ברכות ובמהלך האירוע מוקרנות הברכות המיוחדות על מסכים גדולים כאשר בני המשפחה והחברים מגיעים לרחבה אחד אחד לברך את הנער ובכך מרכיבים את פאזל תמונת החתן עד לשלמותו.


לגבי ברכה לבת מצווה יש לציין כי מסיבת בת מצווה היא אירוע חשוב ובעל משמעות ולכן מומלץ להשקיע מזמנכם ולגייס את כל המשפחה הקרובה לכתיבת ברכה שאותה תכתבו בעצמכם. רתימת המשפחה תוסיף לברכה מימד אישי, מעניין ובעל משמעות יוצאת דופן לכלת כי בת המצווה.

אודות הכותב:

לכתוב ברכה זה דווקא קל- לחץ כאן לאתר שווה! 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il