מאמרים - איך לבחור מנעולן מקצועי? הדפסה מאתר מאמרים

איך לבחור מנעולן מקצועי?

נכתב על ידי מיכאל רומנסקי

[ הדפסת המאמר ]

כל תקלה או בעיה הקשורה בדלת הבית או המשרד מצריכה את שירותיו של מנעולן מקצועי. מנעולן מקצועי הוא מנעולן שעבר הכשרה במוסד כל שהוא והוא בעל ניסיון בתחום. בניגוד לדעתם של רבים, תחומי העבודה של מנעולן הם לא תחומים שאפשר להתמצא בהם מבלי ללמוד.


מנעולן מקצועי חייב להיות בעל אישור מהמשטרה על מנת לעסוק בתחום. אישור המשטרה הינו חובה, האישור מעיד על כך שהמנעולן הינו ללא עבר פלילי וכי שירותי הפריצה שלו הינם חוקיים. מנעולן הפועל ללא אישור משטרה הינו פורע חוק וחלה חובה לדווח על מנעולן מסוג שכזה.


איך מזהים מנעולן מקצועי?


כל אדם, אפילו אחד שאינו מבין בתחום המנעולים, יכול לזהות מיד אם המנעולן שהגיע אל ביתו הינו מקצועי או חובבן. קודם כל, כאמור, תעודות ההסמכה הן המעידות על הסמכתו ועל יושרו של המנעולן. מלבד זאת, מנעולן מקצועי הוא מנעולן שמצליח לזהות את הבעיה שנוצרה במהירות רבה והוא יכול להעניק ללקוח ייעוץ אודות הבעיה והפתרונות האפשריים לכך. מלבד זאת, מהירות העבודה היא ההוכחה הטובה ביותר לכך שמדובר במנעולן מקצועי ולא בסתם פורץ בעל ידע מועט והבנה צרה בתחום המנעולים.


נורות אדומות


ישנן מספר התנהגויות של מנעולנים שאמורות להדליק אצל כל אחד נורה אדומה ולהזהיר אותו מכך שמדובר במנעולן שאינו מקצועי והפקדת העבודה אצלו פירושה סיכון משמעותי. לדוגמא:  • מנעולן מקצועי לעולם לא יהיה מוכן לבצע עבודות פריצה ללא נוכחות של בעל הבית בשטח. מנעולן המוכן לבצע זאת אמור להדליק נורה אדומה ולהזהיר את הלקוח משימוש בשירותיו של אותו מנעולן.

  • מנעולן שאינו מראה אישור משטרה או תעודות הסמכה, מכל סיבה שהיא, גם הוא מנעולן שעדיף להישמר מפניו.

  • מנעולן שעבודתו אורכת זמן רב, שחסרים לו כלים באמצע העבודה או שמבקש מחירים מוגזמים אף הוא מנעולן שאינו מקצועי.

  • בישראל ניתן למצוא את "איגוד המנעולנים בישראל" - אצלם אפשר לבדוק האם מדובר במנעולן מקצועי או שמא מדובר בנוכל שעדיף להישמר מפניו ולא להפקיד בידיו את מנעול הבית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il