מאמרים - פסיכומטרי - כל מה שרציתם לדעת הדפסה מאתר מאמרים

פסיכומטרי - כל מה שרציתם לדעת

נכתב על ידי Marina aleshkina

[ הדפסת המאמר ]

פסיכומטרי - כל מה שרציתם לדעת


מה זה בעצם פסיכומטרי?


מבחן הפסיכומטרי מהווה אמת מידה על פיה קובעים המוסדות להשכלה גבוה בארץ את רמת ההתאמה של המועמדים למקצועות השונים. מבחן הפסיכומטרי אחיד לכלל הנבחנים ואינו מושפע מציוני מגן והערכות הניתנים לתלמידים הניגשים לבגרות. ברוב מוסדות הלימוד הבחינה הפסיכומטרית שקולה לתעודת הבגרות ולכן ההחלטה אם לקבל אותך למוסד הלימודים תושפע 50% מממוצע הבגרות ו- 50% מציון הפסיכומטרי.


מבנה המבחן


מבחן פסיכומטרי בנוי משמונה פרקים שמורכבים משלושה נושאים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית. השאלות במבחן הן אמריקאיות (בחירה בין ארבע תשובות לכל שאלה).
  • 

  פרק החשיבה הכמותית עוסק ביכולת של התלמיד להתמודד עם מספרים וחשיבה מתמטית ולמרות שהרמה של המתמטיקה לא גבוה במיוחד האופן בו מוצגות השאלות מורכב ודורש אימון.
  • 

  פרק החשיבה המילולית עוסק בכישורי השפה של התלמיד, בודק את היכולת להסיק מסקנות לבצע אנלוגיות ולהשתמש באוצר מילים ולחשוב בשיטתיות.
  • 

  פרק האנגלית בודק את רמת הבנה הידע ויכולת הקריאה של התלמיד בשפה האנגלית.
הזמן בניתן למבחן הוא 200 דקות והוא מכיל 220 שאלות.כך שיש בממוצע פחות מדקה לפתירת שאלה. נשמע בלתי אפשרי, אך בעזרת תרגול זה אפשרי.ציוני המבחן נעים בין 200-800 והוא יחסי בין כל הנבחנים, כלומר הנבחנים משפעים על הניקוד הנקבע לכל שאלה נכונה או שגויה. בהתאם לנבחנים כך רמת הניקוד.


איך ללמוד לפסיכומטרי


נראה שיש יותר מידי חומר ולמידה לבד תהיה קשה ומסובכת, לכן כדאי לגשת לאחד מקורסי הפסיכומטרי הקיימים להכנה למבחן. קורס פסיכומטרי נלמד כיצד לפתור תרגילים מתמטיים בצורה פסיכומטרית ולא כפי שהינו רגילים, נלמד את ההיגיון מאחורי השאלות בעברית ואת ה"טריקים" לפתירתם, כמו כן תרגול של ניצול זמן נכון וסימולציות של המבחן יעזרו לנו להתמודד עם הלחץ של וחרדה שהמבחן מייצר. לימודי פסיכומטרי יתנו את ההכנה הטובה ביותר למבחן כי הוא יעזור לנו להמשיך בדרכנו, להתקבל למוסד האקדמי שרצינו לעסוק במקצוע שנבחר ולהשיג את כל היעדים שהצבנו. והוא המפתח להמשך הדרך.


מי אחראי על הבחינה שנו?


מבחן הפסיכומטרי נכתב ונבדק על ידי "המרכז הארצי לבחינות והערכה". גוף זה נוסד בשנת 1981 ע"י ועד ראשי האוניברסיטאות כדי לטפל בבחינת הכניסה של מועמדים לאוניברסיטאות השונות. המבחן אחיד לכל המוסדות המשתמשים בה בשקלול ציון הקבלה של המועמד ללימודים.


איך נרשמים לבחינה ?


הרשמה לפסיכומטרי היא הליך נפרד מההרשמה לאוניברסיטאות או לקורסי ההכנה לפסיכומטרי. אפשר לגשת לבחינה גם בלי להירשם לאוניברסיטה. כל שצריך כדי להיבחן בבחינה הפסיכומטרית הוא תעודת זהות ישראלית/דרכון. ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית מתבצעת בשני אופנים: רכישת ערכת הרשמה מחנויות הספרים השונות (סטימצקי, צומת ספרים וכו') או הרשמה באינטרנט באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה.


 

אודות הכותב:

שוק ההון, פסיכומטרי השוואת מחירים


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il