מאמרים - מחשוב ענן הדפסה מאתר מאמרים

מחשוב ענן

נכתב על ידי לירן ביילינזון

[ הדפסת המאמר ]

טכנולוגיית ענן מחשוב מציעה יתרונות רבים ביניהן חסכון בזמן וכסף, דבר אשר הופך אותה מתאים במיוחד לעסקים קטנים. כיום עסקים רבים עוברים לטכנולוגיית ענן, אך חשוב לציין  שאין לעשות זאת ללא הכנה מתאימה.


 


ראשית חשוב להכיר בכך שישנן גישות שונות למחשוב ענן, למשל:ענן אישי: תשתיות הענן זמינות לציבור הרחב והיא בבעלות ארגון אשר מורשה למכור שירותי ענן. הנפוצים ביותר הינן שירות הענן של מייקרוסופט אופיס 365. התמחור הינו פשוט יחסית בעלות קבועה חודשית לכל משתמש.ענן פרטי: ענן פרטי זוהי תשתית ענן אשר מופעלת לארגון אחד בלבד. ענן זה יכול להיות מנוהל ע"י הארגון עצמו עו ע"י צד שלישי. מסקרים שנערכו הוכח כי עסקים קטנים מעדיפים ענן את הענן הפרטי. היתרון הגדול ביותר בשרת פרטי הינו האופציה לנהלת רשתות בנושאים ללא צורך להשקיע בשרתים פיסיים ולהוציא הוצאות מיותרות.ענן ציבורי: בו משלם העסק רק עבור השימוש המעשי במערכת בכל רגע נתון. זאת מתאים במיוחד לעסקים קטנים בעלי תקציב מחשוב נמוך. היתרון במערכת זו הוא היכולת לדעת בדיוק כמה זמן העובדים אכן משתמשים בשירותי הענן. דוגמאות לתוכנות:


כיום עסקים רבים שוקלים להעביר את השרתים הפיסיים שלהם לשרת ענן וזאת נגזרת של תשתיות, האם השימוש בשרתים הינו כה מסיבי אשר אינו מצדיק מעבר לשרתי ענן או האם מדובר בעלויות אשר נעות ב אלפי שקלים. בשנה אשר לבסוף זולות יותר מן רכישת שרת והתקנתו בעשרות אלפי שקלים.חשוב להבין כי מחשוב עננים הוא לא אחד בגודל-fits-all פתרון. כל עסק הוא ייחודי, עם תקציבים שונים ויכולות, כך העסק שלך יכול צריך פתרון מותאם אישית. על הדרישות הייחודיות של עסקים קטנים לבצע התאמה אישית של מחשוב ענן נקודת המכירה המפתח חברות שעשויות להיות לא החלטי על מחשוב ענן. חשוב להעזר בשלב זה של קבלת ההחלטה וההטמעה בחברות אשר מספקות שירותי מחשוב לעסקים בכדי לקבל החלטה מושכלת.


 


 

אודות הכותב:

לירן ביילינזון

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il