מאמרים - משרות הייטק - דרושים COBOL הדפסה מאתר מאמרים

משרות הייטק - דרושים COBOL

נכתב על ידי מיכאל רומנסקי

[ הדפסת המאמר ]

COBOL או Common business oriented Language הינה שפת תכנות פופולארית ביותר ברחבי העולם ומשתמשים בה בעיקר כדי ליצור בסיסי נתונים גדולים לארגונים גדולים. בסיסי נתונים אלו יכולים להתממשק בקלות לבסיסי נתונים של ארגונים רבים אחרים שגם הם משתמשים בשפת ה-COBOL. השפה בנויה כך שאפשר יהיה לתקשר בקלות גם עם לקוחות, גם עם משתמשים והיא נגישה לכמעט כל מכשירי המחשוב ומערכות הפעלה שונות ומגוונות מכל רחבי העולם.


שפת התכנות של COBOL הינה שפת וותיקה שקיימת כבר משנת 1959, והיא עדיין הנפוצה ביותר בשימוש בבסיסי נתונים: ניהול נתונים ועיבוד נתונים, בכל העולם.  לאורך השנים נעשו נסיונות להחליף את השפה הזו בשתות תכנות אחרות, אך ללא הצלחה רבה. היתרון הגדול של שפת ה-COBOL  נשאר השימוש הרחב והזמינות של התקשורת עם בסיסי נתונים גלובליים ומקומיים.


מתכנת קובול צריך ללמוד מגוון רחב ביותר של קורסים שונים במהלך ההכשרה שלו ואלו כוללים ידע מקיף במתמטיקה, בתכנות מחשבים בשפות בסיסיות יותר, לימוד של לוגיקה, ידע עמוק באלגוריתמים ועוד מידע מקיף על מבנה של מערכות שונות.


משרות דרושים COBOL


דרושים COBOL מתייחס למגוון רחב של היצע תעסוקתי במגוון גדול של ארגונים. תכנות בקובול מתאים יותר לארגונים גדולים ורחבים כמו בנקים, חברות ממשלתיות ומשרדים ממשלתיים, או בתי התוכנה המספקים לאחרונים שירותי תמיכה, וגם למגוון רחב של ארגונים בינלאומיים בעלי נציגויות במקומות שונים בעולם.


למתכנתי COBOL יש יתרון גבוה על מחפשי עבודה אחרים מאחר ומספרם באופן יחסי לרמת הביקוש הוא נמוך וכך הם יכולים לדרוש ולקבל שכר גבוה יותר ממתכנתים אחרים ונאים טובים ומצוינים לתעסוקה. יתרון נוסף למתכנתי COBOL הוא שאין להם מגבלת גיל, זהו אחד התחומים שבהם אנשים מבוגרים יותר, בעלי ניסיון וידע מקבלים עדיפות על פני מועמדים צעירים יותר.


באפשרותכם לחפש ולמצוא עבודה מלאה בעניין ובאתגרים בסביבה ידידותית. כדאי לכם לברר מהם אפשרויות הקידום המוצעות לכם בתפקיד, וחשוב לוודא שגם אם אתם מומחים גדולים בשפה הזו תהיה לכם הזדמנות ללמוד משהו חדש, או שתהיה לכם ההזדמנות להדריך ולהוביל צוותים של מתכנתים חדשים בתחום.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il