מאמרים - פסיכומטרי שמשפיע הדפסה מאתר מאמרים

פסיכומטרי שמשפיע

נכתב על ידי דני גלעד

[ הדפסת המאמר ]

המבחן הפסיכומטרי משפיע על הקריירה ועל תחום העיסוק העתידי. ציון פסיכומטרי גבוה או נמוך יקבע היכן נלמד, מתי נתחיל ללמוד וגם מה נלמד. מסיבה זו מפתיע לגלות כי אין כל גוף שמסבסד את הבחינות או מממן אותן. ישראלים רבים מתקשים לעמוד בדמי ההרשמה, שלא לדבר על עלות קורס פסיכומטרי. במידה התלמיד מחליט לגשת שוב לפסיכומטרי על מנת לשפר את הציון, יש לשלם שוב פעם דמי הרשמה למבחן.


עלות המבחן


העלות להרשמה למבחן הפסיכומטרי היא 465 שח, ועלתה 20% בשנתיים האחרונות בלבד. הכנסות של המרכז הארצי לבחינות והערכה עומדים על יותר מ 35 מיליון שקלים מדי שנה. כמעט 40% מהתלמידים ניגשים לפסיכומטרי לפחות פעם אחת נוספת. אומנם ישנה הנחה על מבחנים נוספים אך בכול זאת ההוצאה עשויה להגיע לאלפי שקלים שניגשים מספר פעמים. זאת על רקע הפניה של תלמידים עניים בבקשה להוריד את העלות להרשמה.


מה עם כספי הפיקדון?


השאיפה של מכוני הפסיכומטרי היא לאפשר לתלמידים להירשם לבחינה הפסיכומטרית בעלות נמוכה יותר. בצורה כזו יותר תלמידים יוכלו להרשות לעצמם להירשם, אפילו יותר מפעם אחת. אין סיבה אמיתית לכך שלא ניתן להירשם לבחינה עם דמי הפיקדון הצבאי אליו זכאים חיילים משוחררים. צריכה להיות וועדת מלגות עבור סבסוד הבחינה לאלו הנזקקים לכך. ישנה עצומה הקוראת להוריד את המחירים ובשלב זה הצליחה להשיג יותר מ 15 אלף חתימות. בעקבות העצומה פנה חבר כנסת אל יושב ראש ועד האוניברסיטאות בבקשה להתייחס לנושא ולהוריד את עלות ההרשמה לפסיכומטרי. העלות הגבוהה של המבחן מהווה חסם לבעלי מעוטי יכולת המעוניינים בהשכלה גבוהה. בשיחה עם האחראי על הפיקדון, התגלה כי בכוונת הקרן להכוונת חיילים משוחררים לשנות את המצב ולאפשר הרשמה לפסיכומטרי מכספי הפיקדון.


להחליט להירשם לפסיכומטרי


אחרי שמקבלים את תעודת הבגרות המלאה, ומשתחררים מהצבא, וגם מסיימים את הטיול שאחריו, הגיע הזמן לחשוב ברצינות מה רוצים לעשות אם העתיד שלנו. אז אם הגעתם לזה שאתם רוצים ללמוד, חשוב לבדוק מה האפשרויות שלכם. במידה ותעודת הבגרות שלכם לא מספקת או שהציונים שלכם לא מספיק טובים, אין הרבה מה לעשות מלבד להירשם לפסיכומטרי ולהתחיל ללמוד כמו שצריך. ישנם חוברות שמדריכות היכן ניתן ללמוד את המקצוע, ומהם תנאי הקבלה.


ללמוד מהבית


ניתן ללמוד לפסיכומטרי מהבית באמצעות ספרים או תוכנות. חשוב לקחת בחשבון שיש עלות הרשמה של 465 שח. את העלות לא ניתן לשלם אם כך מכספי הפיקדון, יש צורך אם כך לשבת ולתרגל ולהישאר עם האצבע על הדופק כל הזמן כדי שהיה אפשר להתעדכן באופן קבוע אחר עדכונים במתכונת הבחינה. במידה ונתקעים ניתן לגשת למורה פרטי לפסיכומטרי ולהתקדם בחומר. במידה ועוד חבר לומד למבחן פסיכומטרי אפשר ללמוד ביחד ולדחוף אחד את השני. 


 

אודות הכותב:

נכתב על ידי דני גלעד מעצב אתרי אינטרנט.  מנסה ללמוד קשה כדי לקבל ציון טוב במבחן פסיכומטרי

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il