מאמרים - יום עיקור בינלאומי - פשוט להציל חיים! הדפסה מאתר מאמרים

יום עיקור בינלאומי - פשוט להציל חיים!

נכתב על ידי דר. נדב מרחבי

[ הדפסת המאמר ]

חודש פברואר מוקדש בעולם לעידוד המודעות לריבוי האוכלוסיה של חתולי הרחוב. בסוף החודש, בתאריך 28 לפברואר, יתקיים יום העיקור הבינלאומי ומטרתו לעודד עיקור וסירוס של בעלי חיים נטושים.


ניתוח העיקור או הסירוס הינו ניתוח המתבצע בהרדמה מלאה תוך הקפדה על סטריליות. בזכרים יש צורך בסירוס, כלומר הוצאת האשכים כך שלא יוכלו להזדווג עם נקבה. תהליך העיקור הינו תהליך מסובך יותר מאחר והוא דורש את הוצאת השחלות והרחם, כלומר ניתוח הדורש את פתיחת הבטן. ההתאוששות מניתוח זה קשה יותר מאשר סירוס. הבדל נוסף בין עיקור לסירוס של חתולים הוא שבסירוס לא נדרשים תפרים ואילו בעיקור יש צורך בתפרים במספר שכבות.


אנו שמחים להודיע כי אנו שמים דגש על מניעת ריבוי חיות נטושות. המרפאה עובדת בצמידות לעמותת "צער בעלי חיים רמת גן" במטרה למצוא בתים חמים לחיות נטושות ועיקור וסירוס חיות נטושות. כמו כן, ביום העיקור הבינלאומי אנו מעניקים 5 ניתוחי עיקור או סירוס לחתולי רחוב ללא עלות. אנא הקפידו להירשם מראש בטלפו המרפאה או בדף הפייסבוק (ד"ר נדב מרחבי).


הנה קישור למידע נוסף על יום העיקור


http://www.humanesociety.org/issues/spay_day/

אודות הכותב:

מרפאה וטרינרית בתל אביב - ד"ר נדב מרחבי חפץ חיים 26, נחלת יצחק, תל אביב 03-6094460 חירום 24 שעות, 050-7955525 www.vettlv.co.il חנייה פרטית למגיעים. בקרו אותנו בפייסבוק - https://www.facebook.com/vettlv

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il