מאמרים - תסמונת הנהג המתאבד הדפסה מאתר מאמרים

תסמונת הנהג המתאבד

נכתב על ידי גבע גזית

[ הדפסת המאמר ]

תסמונת הנהג המתאבד


ההתמודדות מול שוק ההון היא התמודדות מנטאלית בלבד!


רוב האנשים מחפשים ללמוד שיטות מסחר וכלים טכניים שיעשו להם כסף קל. כמרצה, אני יודע שהרבה יותר קל ללמד ולהראות כלים טכניים. איך הם עובדים וכמה קל לראות מה המגמה בשוק. אך אני יודע שבמציאות, רוב האנשים לא מצליחים להרוויח בעזרת הכלים הטכניים ורובם "קופצים" משיטה לשיטה ומגורו כזה לאחר.


להרוויח משוק ההון אפשרי ומה שמפתיע זה הרבה יותר פשוט ממה שחושבים. משפט כמו "אם זה כל כך פשוט אז כולם היו עושים את זה", הוא למעשה ביטוי של תיסכול רב שנצבר אצל רוב אלו שהתנסו במסחר והפסידו.


אין כלי או שיטה שתאפשר לכם להרוויח הרבה כסף משוק ההון. למעשה כל השיטות טובות באותה מידה ומכל שיטה אפשר להרוויח גם במיקרים ששיטה אחת יכולה להיות הפוכה משיטה אחרת. היכולת להרוויח משוק ההון תקבע אך ורק מהיכולת שלכם לשלוט ברגשות ולהצמד למשמעת עבודה שנכתבה מראש.


למעשה תוכנית עבודה, תפקידה הוא כללים למניעת הפסדים גדולים. מהרגע שלומדים לצאת מפוזיציות כאשר הן מפסידות, ברגע הזה אתם הופכים להיות סוחרים. סוחרים שמפסידים מעט בחלק מהפוזיציות ומרוויחים לפעמים יותר ולפעמים מעט ברוב הפוזיציות.


התוצאה יצירה של תוחלת חיובית לאורך זמן!


הקושי הגדול של רוב האנשים הוא לצאת מפוזיציה מפסידה בעת ניהול הפוזיציה. כאשר אנחנו מחוץ לשוק, זה נראה פשוט, קל והגיוני לצאת מהר מפוזיציה מפסידה. אך כאשר אנחנו נמצאים בתוך השוק בפוזיציה, פתאום אנחנו מקווים לטוב ולנס ומחכים שהשוק יסתובב. עד, שההפסד גדול מספיק כדי שמחוסר ברירה נצא מהשוק בהפסד.


כדי להתגבר על תופעה זו, יש לקבוע כללי פעולה מראש לכל מצב שהשוק יעשה ולפעול בהתאם לכללים שקבענו. דרך טובה להתמודד עם הקושי בעמידה בכללים בעת חשיפה לשוק, היא דמיון מודרך. יש לדמיין מראש איך אתם נכנסים לשוק ואיך אתם מגיבים לתנועה של השוק בכל מצב. כאשר אתם מתרגלים התנהלות בזמן פוזיציות מספיק פעמים, קל יותר להגיב נכון גם בזמן חשיפה אמיתית בכסף.


על הסוחר לחשוב תמיד האם הוא פועל לטובת האינטרס שלו. ההגיון אומר שכך רצוי להגיב, אך מסתבר שהרוב מגיבים על-פי אינטרס של השוק ולא שלהם.


כדי ללמוד לקטוע הפסדים מהר חשבו על המצב בו אתם נוהגים בכביש כאשר התנועה זורמת. לפתע ללא התראה מוקדמת הרכב שלפניכם בולם בבת אחת. מה תעשו כתגובה אוטומטית? כנראה תיבלמו מהר כדי למנוע התנגשות. בלימה מהירה ומניעת התנגשות זה האינטרס שלכם ולכן תגיבו כך מיד. לעומת זאת בשוק ההון כאשר השוק נע בניגוד לכיוון התנועה שאליה נכנסתם לפוזיציה, הרוב נמנעים מלבלום ובפועל מחכים ומקווים שהרכב לפניהם יתן גז וכך תמנע ההתנגשות. יותר מכך, הרוב במקום לבלום נותנים עוד גז בתקווה שזה יעזור והתאונה תמנע.


כדי להצליח במסחר בשוק ההון יש ללמוד ולהכיר את נקודות התורפה והחולשות שלכם ולא של שיטת המסחר. אתם החוליה החלשה. לכן תתבגרו וקחו אחריות אישית לכל פעולה בעת המסחר. למדו לקחת רווחים ברוב הפוזיציות על-פי התנהגות השוק בלבד ולמדו לקטוע הפסדים מיד כאשר אתם מבינים שהשוק נע אחרת משחשבתם. אל תקבעו מה השוק צריך לעשות, תגיבו למה שהשוק עושה בפועל!


בהצלחה לכולם,


גבע גזית - מנכ"ל -
Geva International Trading
09-7678138, 054-2076655
חוזים והעתיד נראה מבטיח!
www.gevatrade.com


מאמרים נוספים - לחץ כאן.

אודות הכותב:

גבע גזית - מנכ"ל
Geva International Trading
סוחר פעיל, מאמן ומרצה מדהים
www.gevatrade.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il