מאמרים - חומרים פולימריים של iglidur כחומר גלם הניתן לעיבוד שבבי הדפסה מאתר מאמרים

חומרים פולימריים של iglidur כחומר גלם הניתן לעיבוד שבבי

נכתב על ידי קונלוג בע"מ

[ הדפסת המאמר ]

לראשונה, iglidur, חטיבת המסבים של igus, המייצרת מגוון רחב של מסבי החלקה ומיסוב ליניארי מחומרים מרוכבים, מציעה עתה גם חומר גלם הניתן לעיבוד שבבי. חומרי הגלם הפולימרים של iglidur, ללא חומרי סיכה ועמידים בשחיקה, זמינים גם כמוטות עגולים לאספקה מן המלאי. לחילופין, ניתן אף להזמין ישירות צורות וגדלים מועדפים בגימור מכאני מחברת igus. הצעה זו מופנית לצוותי תחזוקה, ליצרני מכונות למטרות מיוחדות, ולבוני ומפתחי דגמים, הדורשים חומרים עם ביצועים באיכות גבוהה ובמידות מיוחדות לשם ייצור במנות קטנות. חומרי הגלם מתאימים גם לייצור בטווח קצר של דוגמאות לבדיקה ואבות טיפוס. בעזרת חומרי הגלם של "iglidur", יוכל היצרן אף להאריך את צפי חיי השירות של מסבי הפלסטיק הפשוטים שלו, כך שיכללו מסבים פשוטים בעיבוד מכאני.


ביצועים באיכות גבוהה וערכי שחיקה נמוכים


מוטות חומרי הגלם מיוצרים מחומרי iglidur J ו-iglidur W300 זמינים עתה. שני החומרים מאופיינים באיכות ביצועים גבוהה מאוד ובערכי שחיקה נמוכים בתנאי הרצה יבשה. חומרים אלה פותחו לפני שנים רבות ליישומים בהם אורך החיים חשוב ביותר, ומוצרים אלה הותקנו מיליוני פעמים כמסבים פשוטים המוזרקים בתבנית. על פי igus, זו הסיבה שהחברה החליטה להקים קו חדש של חומרי גלם המסופק במוטות מקוטר 10 ועד 100 מ"מ המיוצרים מחומרים אלה.


ניצחון אולימפי


החומרים  iglidur J ו-iglidur W300 משמשים במגוון תעשיות ויישומים כגון: תעשיות הקוסמטיקה, המזון (במגע ישיר עם המזון), המילוי משקאות, המיכון חקלאי ועד לתעשיית ייצור מכוניות. וכן, בדרך אגב, הבלמים וצירי ההילוכים לאופני הרים של האלופים האולימפיים בשנת 2004 צוידו אף הם במסבי iglidur J.


מבנה החומר


חומרי iglidur מורכבים מפולימרים בהתאמה מלאה, כולל חומרי חישול וחומרי סיכה מוצקים לפרופילים אופטימאליים של חומר. כתוצאה מכך, igus מבצעת למעלה מ-8,000 בדיקות בשנה במרכז הטכני של החברה. מטרתנו היא לספק למשתמשים צפי מדויק של התנהגות המסבים ובמיוחד של אורך חיי השירות של המסבים. גורמים קריטיים של בדיקות אלו כוללים שחיקה, ערכי חיכוך וכוחות ההנעה הנדרשים בתנאי מהירות ולחץ משולבים רבים ושונים, כמו גם תנאי סביבה כמו טמפרטורה, חומרים מאכלים, לכלוך, התנגשויות וזעזועים.

אודות הכותב:

iglidur הינה חטיבת המסבים של חברת igus הגרמנית, המייצרת מגוון רחב של מסבי החלקה ומיסוב ליניארי מחומרים מרוכבים. מוצריה משמשים למגוון רחב של יישומים בתעשיות השונות מתחום המזון, הכימיה, הרפואה, ועוד, ומאופיינים בפשטות הרכבתם ,מחירים נוחים, חדשנות ואיכות. חברת igus מיוצגת בלעדית בישראל על ידי קונלוג בע"מ.


קונלוג בע"מ פועלת בתחום הייעוץ , יבוא ושיווק של מוצרים בתחומי פנאומטיקה , אוטומציה, מכאניקה ופתרונות הנדסיים.


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il