מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

הכתב טל וולק דיווח בעיתון הכלכלי "גלובס" על כך שערוץ הטלוויזיה של אתר הספורט ONE שוקל בחיוב לגשת למכרז שפתחה התאחדות הכדורגל האירופית אופ"א אודות שידורי ליגת האלופות בכדורגל.


ב-16 השנים האחרונות, ערוץ הספורט היה היחיד שניגש למכרזים השונים של ליגת האלופות בישראל, והיה גוף הטלוויזיה היחיד בארץ שהחזיק בזכויות השידור של המפעל היוקרתי. בשנים האחרונות שודרו אמנם משחקים מליגת האלופות בערוצים אחרים (הן באפיקים בתשלום של חברת צ'רלטון, והן בערוצי הברודקאסט השונים) - אלא שמדובר בשידורים שנעשו במסגרת שיתופי פעולה עסקיים כאלה ואחרים של הגופים הנ"ל עם ערוץ הספורט.


דרישת הבסיס של אופ"א מגופים המעוניינים להתמודד במכרזי ליגת האלופות, היא להפעיל לפחות ערוץ פתוח אחד, ולשדר בו לפחות משחק אחד מדי מחזור של המפעל - דרישות בהן עומד הערוץ הפתוח של ONE. על-פי הערכות, זכייה של ONE במכרז הקרוב תוביל את קברניטי הערוץ להקים ערוץ נוסף, שיהיה ערוץ בתשלום, ובמסגרתו ישודרו משחקים נוספים מהמפעל.


מאז עלה ערוץ ONE לאוויר בינואר 2011, הוא לא הצליח לשים את ידו על זכויות שידור משמעותיות (הבולטות ביותר היו משחקי הליגה הסקוטית בכדורגל). לאחרונה התבצעו שורת צמצומים באתר האינטרנט של ONE, במסגרתם פוטרו עובדים וקוצצו משכורות. יחד עם זאת, ב-ONE מבינים כי החלטה אסטרטגית ללכת על זכויות השידור של ליגת האלופות, מגובה במימון של קבוצת ידיעות אחרונות, המחזיקה בשליטה בחברה - תוכל להפוך את הערוץ בין-לילה לשחקן מרכזי בשוק שידורי הספורט בישראל.


להצטרפות של ONE למכרז עשויה להיות השלכה נוספת: בהסכם הזכויות הנוכחי עם אופ"א, שיסתיים בתום העונה (2011/12), שילם ערוץ הספורט מעל 2 מיליון אירו בעונה. הצטרפות של גורם נוסף, בפעם הראשונה בישראל, למכרז שייסגר ב-9 בפברואר, עשויה להקפיץ את מחיר הזכויות.


יש לציין כי במדינות בהן יש יותר מזכיין פוטנציאלי אחד שמתחרה על הזכויות, אופ"א נוהגת לפצל את חבילת משחקי ליגת האלופות בין הגורמים המשדרים.


המכרז נסגר ב9 בפברואר ,עד אז הכל יכול לקרות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il