מאמרים - אילוף כלב ללא מאלף- האם זה אפשרי? הדפסה מאתר מאמרים

אילוף כלב ללא מאלף- האם זה אפשרי?

נכתב על ידי מאלף כלבים

[ הדפסת המאמר ]

הכלב הוא ללא ספק חברו הטוב ביותר של האדם, וכאשר אנו מאמצים אחד, אנו מצפים בדרך כלל לקבל לידינו כלב ממושמע, רגוע וצייתן- מישהו לרוץ איתו. אולם, פעמים רבות הכלב מגלה בעיות התנהגות, לעיתים קלות ולעיתים חמורות, ואנחנו עומדים חסרי אונים לנוכח אותן בעיות. אז מה עושים כאשר הכלב רץ לכביש, אוכל כל מה שנקרה בדרכו, או קופץ על אנשים ברחוב?


אילוף עצמאי של כלב


במידה ומדובר בגור צעיר שעושה את צרכיו בבית למשל, או בכלב עם בעיות התנהגות קלות שבאות לידי ביטוי בשתלטנות או חוסר משמעת קלה, תוכלו לבחור בדרך של אילוף כלבים עצמאי. מידע רב לגבי אילוף כלבים מצוי באינטרנט, שם תוכלו לקבל טיפים על שיטות ואביזרים שונים שניתן לרכוש על מנת לשנות את דפוסי התנהגותו של הכלב הסורר.   


אביזרי אילוף עצמאי


ישנם אביזרים רבים שמאפשרים שליטה בכלב ומונעים בעיות התנהגות שונות. כך למשל קולר הלטי- מעין קולר ראש שמאפשר לשלוט בסגירת פיו של הכלב וכך למנוע ממנו לתקוף או לאכול דברים אסורים מהמדרכה. אביזר דומה הוא קולר חנק, שמאפשר לבעלים שליטה על הכלב.


אביזר נוסף לכלבים נבחנים במיוחד הוא קולר נביחות, שמעקצץ את הכלב ברמות שונות על פי ווליום הנביחות, וכך לומד הכלב בשיטת ההתנייה שנביחה מביאה עמה פידבק שלילי. בשיטה זו עובד גם הקולר החשמלי, אשר מופעל על ידי הבעלים ברגע שהכלב אינו שומע לבעליו ונובח, תוקף, מתרחק מבעליו ועוד.


ישנם אביזרים רבים נוספים, כגון כלוב הטסה, אשר מטפל בבעיות כגון חרדת נטישה, וכמובן שישנה שיטת הפידבק החיובי- כאשר הכלב נשמע לבעליו ועושה מעשה חיובי, הוא זוכה לליטוף, תשבוחות ופרס כמו אוכל, חטיף, או צעצוע שהוא אוהב.


במקרים בהם קיימת בעיית התנהגות קשה, או בעיית התנהגות קלה שאינה נפתרת, מומלץ לפנות לבעל מקצוע- מאלף כלבים מוסמך ומקצועי. מאלף הכלבים יוכל לתת לכם טיפים של אילוף כלבים בבית, כך שאתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם, או לקבוע לכלב תוכנית אילוף שתיעשה על ידו.

אודות הכותב:

שי מולדובן מאלף כלבים בעל ותק וניסיון של שנים. אילוף כלבים מכל הסוגים, בוגרים וגורים. שי מולדובן ידוע כ'לוחש לכלבים הישראלי' בעל הצלחות רבות עם מאות כלבים.
באתר של שי מולדובן תוכלו למצוא מידע לגבי שיטות אילוף כלבים, טיפים של מאלפי כלבים, אילוף למשמעת בסיסית ועוד.
צרו קשר עוד היום באתר:
http://dogsm.co.il
או בטלפון:
052-6907773

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il