מאמרים - מהן סדנאות תיפוף? הדפסה מאתר מאמרים

מהן סדנאות תיפוף?

נכתב על ידי Tam Tam

[ הדפסת המאמר ]

סדנאות תיפוף משלבות בתוכן עבודה משותפת של המשתתפים ושמה דגש על יצירת החיבור ביניהם תוך התחשבות בייחודו ובמקומו של היחיד. אנשים רבים כיום מבינים את היכולת של סדנת תיפוף לקרב בין קבוצת אנשים, לאפשר להם לתקשר אחד עם השני באופן בריא אך לתת להם את המקום האישי והמיוחד שלהם בתוך הקבוצה. האופן שבו סדנת תיפוף פועלת הוא השתקפות של החברה בה כל יחיד רוצה לבלוט בתוך הקבוצה אך גם להרגיש שייך.


איך זה עובד?


סדנת תיפוף לרוב כוללות מספר משתתפים אשר מחולקים לקבוצות. כל המשתתפים בתוך סדנאות תיפוף לוקחים חלק במקצב המרכזי והבסיסי אך כל קבוצה מקבלת כלי הקשה ותופים כמו למשל תופים ברזילאיים, דג'מבה, פחים עליהם מנגנים, כלי הקשה מסוגים שונים ועוד בהם היא אמורה להשתמש באופן מסוים אשר שונה מהמקצב של הקבוצות האחרות. סדנת תיפוף משלבת בין כל הקבוצות ויוצרת מקצב הרמוני המשלב מספר כלי תיפוף.


תוכן סדנאות תיפוף


סדנת תיפוף מתחילה בישיבה של כל המשתתפים במעגל והתחלת תיפוף של כל הנוכחים במקצב הבסיסי המשותף לכולם. באמצעות התיפוף הראשוני נוצר חיבור וקשר בין כל הנוכחים בסדנה. סדנאות תיפוף כאמור משקפות את חיי היום יום, בהם כל אדם מבקש להביע את דעותיו והשקפותיו האישיות והדבר בא לידי ביטוי גם בתוך סדנת תיפוף. לאחר שנוצר תיפוף בסיסי אחיד בתוך סדנאות תיפוף של כל המשתתפים, עוברים לשלב הבא והוא תיפוף של אחד או שניים מהמשתתפים בסדנה תוך ששאר הקבוצה ממשיכה עם התיפוף הבסיסי אך מנמיכה את עוצמת התיפוף. מקצב בסיסי זה אמור להיות הרקע מאחורי הסולו של היחיד. סדנאות תיפוף מתאימות לקבוצות שונות כמו ימי גיבוש לעובדי החברה, יום כיף למשפחה או לחברים, חוגים חברתיים, תנועות נוער ועוד.


 

אודות הכותב:

טם טם, בית ספר לתיפוף

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il