מאמרים - החיים הטובים הינם בהישג יד - אבל לשם כך יש צורך לבצע צעד אחד קטן, מהו? הדפסה מאתר מאמרים

החיים הטובים הינם בהישג יד - אבל לשם כך יש צורך לבצע צעד אחד קטן, מהו?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

החיים הטובים הינם בהישג יד - אבל לשם כך יש צורך לבצע צעד אחד קטן, מהו? 


 


 


במה אתה טוב?


 


כל האנשים טובים בדברים מסויימים וגרועים בדברים אחרים. זו דרכו של עולם וכך נולדים אנשים. גם האנשים שנתפסים כלפי חוץ כמושלמים ביותר - גרועים בצורה נוראית במספר לא מבוטל של מיומנויות, הם פשוט יודעים להסתיר זאת היטב.


 


השאלה "במה אתה טוב"? היא קריטית להצלחה בחיים ולחיים טובים. דרך התשובה לשאלה הזו נפתחת בעצם הדרך לחיים הטובים עבור כל אחד ואחד. 


 


 


 


מקורות הדיכאון


 


בשורש הדיכאון נמצא תמיד גורם אחד פשוט: חוסר קבלה עצמית, התמקדות בחסרונות וחוסר מוכנות להשלים איתם. לעומת זאת, בשורש השמחה ישנה קבלה עצמית וניצול נכון של היתרונות היחסיים של כל אחד מאיתנו.


 


אדם שיודע מהם היתרונות שלו - יזכה בהצלחה מרובה, רק אם יבין שעליו לנצל אותם לטובתו. אנשים רבים מבזבזים את הכישרונות המדהימים שלהם לשווא בניסיונם הנואש להיות כמו אחרים, להשתפר במה שהם גרועים בו או להצטיין במשהו שהם לא נועדו להיות.    


 


 


 


התמקדות ביתרון


 


חיים טובים מבוססים על המוכנות להתמקד רק ביתרון היחסי שלכם ולא להניח לו לרגע. להשקיע ולשפר את המסוגלויות שאיתם נולדתם עד לדרגה של אומנות ושליטה מוחלטת.


 


ההתמקדות ביתרון היחסי מביאה לשתי תוצאות מובהקות: הראשון, היא מובילה להישגים אדירים ומסוגלת להפוך אדם שנתפס כבינוני להישגים פנומנליים. השני, היא משפרת באורח דרמטי את מפלס האושר, הביטחון העצמי ותחושת השליחות והייעוד של האדם שמרגיש שהוא מצא את המקום הנכון לו.


 


 


 


הצלחה אמיתית היא הצלחה חלקית


 


חשוב להבין, שגם ההצלחה הגדולה ביותר היא תמיד חלקית ואף פעם לא שלמה. גם השחקנית הכי מהוללת בעולם היא בסך הכל שחקנית שהצליחה בתחום המשחק, ותו לאו.


 


אנשים בטוחים שהצלחה היא דבר שלם ומושלם. שהצלחה כוללת הכל מכל וכל. אבל האמת היא שהצלחה היא תמיד חלקית, ואם מבינים את זה ניתן להגיע להצלחה במהירות רבה ובקלות יחסית.


 


 


וטיפ לסיום: כדי להגיע להצלחה האישית שלכם כל שנדרש מכם הוא להפסיק לבקר את עצמכם, לחדול מלחפש את החסרונות שלכם, להפסיק לשפוט את עצמכם על מה שאינכם - ולהתחיל להשקיע את מיטב האנרגיה שלכם רק ביתרונות היחסיים שאיתם נולדתם.


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il