מאמרים - תקציב משפחתי נבון למשפחה מאושרת הדפסה מאתר מאמרים

תקציב משפחתי נבון למשפחה מאושרת

נכתב על ידי מיכאל רומנסקי

[ הדפסת המאמר ]

ברור שאהבה זה הדבר הכי חשוב, אבל האם באמת הייתם גרים יחד באוהל? אין מנוס מלומר את האמת כפי שהיא, בעיות כלכליות מייצרות, בעל כורחנו, בעיות ומתחים בזוגיות ובחיי המשפחה.


העובדה שניהול לקוי עשוי להשפיע על כלכלת המשפחה כולה וכן על אחדות המשפחה, שהיא כמובן ערך עליון, צריכה להיות לנגד עיניכם בכל פעם שאתם שוב שולפים את כרטיס האשראי. ניהול של תקציב משפחתי בצורה נכונה יכול לייצר שינוי מושלם לחיי כל משפחה המצויה בבעיות כספיות.


אחריות אישית


בימים בהם השיח הציבורי מוצף בדרישות לצדק חברתי ולאיזון משאבי המחייה במדינה, צריך כל אדם לקחת את האחריות לידיו ולא לחכות לשינויים ולמסקנות של הועדות השונות.


לצערנו, זה יהיה אופטימי מידי ואפילו לא אחראי לומר שבעתיד הקרוב המדינה שלנו תעבור שינוי ותייצר לנו מאזן הכנסות-הוצאות הגיוני, ייתכן שהקיץ האחרון יותיר את רשמיו וייצר רפורמות מסוימות, אך קשה מאוד להאמין שהן תהיינה מהפכניות במידה שאנחנו מצפים מהם להיות.


איך עושים את זה?


כלכלת המשפחה זהו נושא שנדון רבות במדיות השונות. תודות לתכניות טלוויזיה רבות ולתכניות רדיו וכתבות עמוקות בנושא, יכול כל אדם להיחשף לכללי הניהול הנכון של התקציב המשפחתי. לפני שהתחילה הצפת המדיות בסיוע כלכלי למשפחות, היו הטיפים המקצועיים והיועצים היוקרתיים נחלתם של בעלי הממון בלבד והרי הם אמורים דווקא לסייע לאלו שהממון אינו מצוי בידם...


למזלנו, הפרדוקס נפתר ותכניות רבות מציגות את המשפחה הישראלית הטיפוסית, שיכולה לאפיין רבים מהבתים בארץ ובכך בעצם לשקף לכל אחד את התהליך שעליו לעבור, בדרך אל השינוי המיוחל.


קחו את עצמכם בידיים, נסו להשתמש במידע המציף את המדיות השונות וערכו תכנית הבראה. תחילתה של תכנית כזו חייבת להיות בשיקוף המצב המצוי ובהגדרת המצב הרצוי, בתוך התהליך הזה תצליחו באופן טבעי לזהות את הצעדים הבסיסיים שיובילו אתכם בין הקטבים.


הבשורה המשמחת היא שעבור משפחות רבות זהו תהליך שממש יכול להציל את החיבור ולהכניס אושר ושמחה בחזרה אל חיק המשפחה. אל תהססו, צרו את השינוי עוד היום, כי השינוי יתחיל רק בכם והוא מצוי ממש בהישג יד.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il