מאמרים - בוטוקס הדפסה מאתר מאמרים

בוטוקס

נכתב על ידי מור ידעי Mor Yadai

[ הדפסת המאמר ]

בוטוקס


כולנו מחייכים, כועסים, מזעיפים פנים או מהורהרים. השפעתן של הבעות הפנים הללו ניכרת בשלב מאוחר יותר כאשר על פנינו מופיעים קמטי הבעה, שמופיעים ללא הודעה מוקדמת. מלבד זאת השפעת הגיל ניכרת גם היא על פנינו , אמנם אנחנו מרגישים צעירים ברוחנו ובנפשנו אך למרות זאת הקמטים אינם מתחשבים בכך ומופיעים בעיקר בפנים. 


אין זו חובה לקבל את הגזירה כתורה מסיני. כיום ניתן לעשות המון דברים כדי להעלים את הקמטים או אולי להאט את קצב הופעתם. אמנם יש פה גם עניין של גנטיקה אך ישנם המון דברים מניעתיים שיכולים לעזור לנו להאט את קצב הופעת הקמטים וכמובן טיפולי הזרקת בוטוקס הגורם לקמטים להיעלם כלא היו.


איך ניתן להאט את קצב הופעתם של הקמטים?

אחד הדברים החשובים לגופנו הוא אורח חיים בריא ותזונה נכונה. הדברים שאנו מכניסים לגופנו משפיעים בצורה ניכרת על עור פנינו. אם החלטתנו לעשות דיאטה והורדנו במשקל ושוב העלינו ושוב הורדנו והעלנו העור נרפה ונמתח ויש לכך השפעה גדולה על הקמטים שיופיע. הימנעות מחשיפה לקרני השמש האולטרה סגוליות, הימנעות מעישון שתייה מרובה  ושימוש בקרמים מזינים יכולים לתת לעור שלנו חיוניות וחיות.


הבוטוקס הוא אמנם רעלן אך הוא חומר שאושר אחרי בדיקות קפדניות על ידי משרד הבריאות האמריקאי. הוא חומר המשפיע על המערכת העצבית שלנו ואינו פוגע בהשפעתו במערכות אחרות בגוף. הבוטוקס בטוח לשימוש והשפעתו על עור הפנים ניכרת תוך כמה ימים והוא מחולל פלאים בקמטים שלנו שנעלמים כלא היו.


האם יש קשר בין הבוטוקס לבין מצב הרוח שלנו?

מחקרים שנעשו מראים שאכן בוטוקס גורם לשיפור מצב הרוח שלנו בגלל שאנו מרגישים טוב יותר עם עצמנו, הדימוי והביטחון העצמי שלנו עולה ויש לכך קשר באופן ישיר על מצב הרוח שלנו. הבוטוקס גורם להרפיית השרירים של הפנים ובכך מונעת את הופעתם של קמטי ההבעה ואת הקמטים המופיעים על הפנים שלנו כשאנו זועפים.


במידה והבוטוקס מוזרק בכמות מינימאלית ורצויה על ידי רופא המומחה בתחום היא אינה גורמת נזק ואינה פוגעת בהבעות הפנים שלנו. אם החומר יוזרק בכמות גדולה הוא יכול לפגוע ולגרום עיוות בהבעות הפנים ולנזק בלתי הפיך שעלול להוביל אחריו עוגמת נפש רבה למטופל/ת.


האם הזרקת הבוטוקס ניכרת אחרי פעם אחת ואין צורך בטיפול חוזר?


השפעת הבוטוקס על העור ניכרת בין כמה ימים עד שבוע. אתם תרגישו בשינוי שחל בעור פניכם שקיבל שוב ברק וחיוניות והקמטים עליו נעלמו אולם יש צורך לחזור אחרי מספר חודשים על הטיפול בשנית מאחר והבוטוקס נספג בגוף ועובר תהליך בחילוף החומרים שמקיים בגופנו. אחרי תקופה ארוכה יחלוף טווח זמן ארוך יותר בין טיפול אחד למשנהו אך אם תרצו לשמור על התוצאה לשנים תצטרכו להתמיד בטיפולים.

אודות הכותב:
בוטוקס בשפתיים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il