מאמרים - סודות הבד הדפסה מאתר מאמרים

סודות הבד

נכתב על ידי אהובה פסח

[ הדפסת המאמר ]

הטבע פורץ הביתה במלוא הדרו, גוונים שמחברים אותנו לאדמה, למים, לפסטורליה של השטח ומנגד, עור תעשייתי מבריק ומתוחכם, ולמי שמחפש את הטרנד העכשווי – בדי מייקרופייבר סינטטיים אבל עם מראה משגע, אורגנזה במראה משוחרר. 


בבואי לבחור וילונות, אני קודם כל נוגעת בבד, ממששת וחשה אותו בידיי, את התחושה הזאת אני רוצה להעביר לבית, במרקם, באווירה ומראה. 


החומר הוא חלק בלתי נפרד מהתוצר הסופי, מהוילון המעוצב שיקשט את החלון.


בעולם הוילונות אין סוף לחידושים, כל כך הרבה בדים וטכנולוגיות שמקנות להם את הטקסטורות הייחודיות, הגוון והסטייל. הבדים המוכרים והאהובים גם הם עוברים שינויים ומפתיעים כל פעם מחדש.  


הטבע נוגע


 הבדים הטבעיים אהובים במיוחד, כחלק מהחזרה לטבע וכמיהה לבדים האווריריים והנושמים, לבדים הטבעיים יש יתרונות רבים כשזה נוגע לבריאות שלנו: הם עשויים מחומרים טבעיים והרמוניים, נעימים מאוד למגע, עמידים ונושמים. המראה הטבעי שלהם תורם לחלל כולו: הם בדים בעלי גוונים רכים שמתמזגים במרחב, יש להם מראה זורם וקליל והם עמידים לאורך זמן וכמובן – ידידותיים לסביבה. בין הבדים הטבעיים המועדפים לתחום הוילונות ניתן למצוא פשתן וכותנה, כשלרוב הפשתן נחשב חומר יקר יותר מכותנה, אך ניתן למצוא גם וילונות המשלבים בין כותנה לפשתן.


 


השנה נראה שוב את תהילת המשי, הבד היוקרתי והאצילי שחוזר להדר את החלונות במגוון תפאורות קלאסיות ומודרניות. למי שמעדיף בדים סינטטיים, ניתן לראות בדי אורגנזה נשפכים בתנועה חופשית, בניגוד למודלים של פעם, כשבדי האורגנזה הוצגו בצורה עומדת ונטולת מבע.


 

אודות הכותב:

http://www.art-decor.co.il/site/index.asp?depart_id=108220

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il