מאמרים - טיסות לרומא או נופש בארץ ? הדפסה מאתר מאמרים

טיסות לרומא או נופש בארץ ?

נכתב על ידי מיכאל רומנסקי

[ הדפסת המאמר ]

בימים בהם התחרות בענף התיירות הפנימית בישראל הופכת להיות גבוהה ובעייתית, גוברת גם ההתחרות בתחום תיירות החוץ. טיסות לרומא או לכל יעד באירופה ובאגן הים התיכון או נופש בישראל זו ההתלבטות העיקרית בגלל המחירים הקרובים מידי בין השניים.


אז כמובן שאם תשאלו את מרבית האנשים סביבכם הם יעדיפו לצאת לנופש בחוץ לארץ על פני עוד חופשה בישראל ואכן ישנן עונות בשנה בהם הבחירה הזו נכונה מאוד, בעיקר ברמה הכלכלית.


כמה זה עולה?


טיסות לרומא או לשאר יעדי אירופה הקרובים הן טיסות שנחשבות זולות יחסית. תמורת כשלוש מאות דולרים בלבד תוכלו לרכוש כרטיס טיסה הלוך ושוב לרומא וישנם עונות בשנה שהמחיר אפילו נמוך יותר. ברומא עצמה תוכלו למצוא מלונות בעלות של עד מאה יורו ללילה לזוג ובהחלט אלו מלונות בדרגת תיירות נאותה.


מנגד, לטוס לאילת ולנפוש במלון בדרגת תיירות טובה בישראל יכול לנסוק בעונות מסוימות בשנה לאלפי שקלים. בעבור זוג, ללא ילדים, יכול סוף שבוע של שני לילות עם טיסות הלוך ושוב להגיע בקלות לשלושת אלפים שקלים תמימים, כך שבהחלט יש לכך השפעה רבה על השיקול שבין נופש בארץ או בחו"ל.


עם מי לטוס?


החברות הגדולות ביותר שמציעות טיסות לרומא הן אל על וארקיע או החברה האיטלקית אל איטליה שכמובן מגיעה תדיר גם היא לישראל ואוספת נוסעים היישר לרומא. לעומת זאת החברות המטיסות לאילת הן אל על וארקיע בלבד.


הן לגבי נופש בארץ והן לגבי נופש באיטליה כדאי מאוד לבחון את האפשרות של רכישת חבילת נופש שלמה. חבילות הנופש המוצעות כיום כוללות בתוכן טיסות ומלונות לכל תקופת השהות בטיול. הטיסות עצמן מגולמות במחיר החבילה ולרוב הן יוצאות אטרקטיביות יותר מאשר רכישתן בנפרד ורכישת מלון בנפרד, אך מומלץ כמובן לערוך השוואה מסודרת, בהתאם לתקופה בשנה ולעומס בענף התיירות.


טיפ כלכלי קטן


כשמזמינים נופש בארץ או בחו"ל חשוב לדעת מהי מסגרת התקציב שלכם לנופש כולו. בימים בהם צדק חברתי הוא מרכז השיח הציבורי כדאי להיערך לכלל ההוצאות, כולל תקציב למזון ותקציב לבילויים ולבזבוזים נוספים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il