מאמרים - הגיע הזמן לחידוש המטבח הדפסה מאתר מאמרים

הגיע הזמן לחידוש המטבח

נכתב על ידי דני גלעד

[ הדפסת המאמר ]

המטבח שלכם ישן, נמאס לכם כבר מהמראה שלו, רוצים קצת לשנות אווירה? אולי הגיע הזמן להחליף את הקרמיקה הישנה באחרת, מודרנית יותר ומעוצבת. אתם לא חייבים להוציא עשרות  אלפי שקלים בשביל לרענן את המראה. אתם פשוט יכולים להדביק אריחים חדשים ולחסוך הרבה מאוד כסף.


 


קרמיקה המותאמת למטבח


לקרמיקה של המטבח יש תועלת כפולה. ראשית המטבח הוא אחד החללים בבית שמתלכלך הכי מהר במיוחד באזור משטח העבודה ובאזור התנור והגז. קל מאוד לנקות את הקרמיקה ולהחזיר לה את הברק. שנית, ביכולתה להשפיע על מראה המטבח כולו ולשנות אותו מקצה לקצה.


 


איזה מטבח אתם רוצים – כפרי, מודרני או יוקרתי


שוק הקרמיקה למטבח רחב ומגוון, קיימים אריחים בשלל צבעים וטקסטורות. החל מאריחים מעוטרים וכלה בפסיפסים מרהיבים . ניתן להתאים את האריחים לעיצוב שאתם מבקשים. ריצוף דמוי אבן, ריצוף דמוי עץ המתאים עבור מטבח בסגנון כפרי או ריצוף פסיפס למראה עתיק, פסיפס יכול להיות משולב גם בין אריחי הקרמיקה לשבירת הצבע המרכזי של המטבח. ליצירת מטבח יוקרתי נוכל לחפות את הקירות והרצפה בשילוב שני צבעים, האדום והשחור.


 


סוגי קרמיקה


הקרמיקה היום יותר מתמיד הפכה לכלי עיצובי לבית, אם בעבר היינו משתמשים באריחים המבריקים הללו לריצוף בלבד. היום האריחים כבר טיפסו על הקירות. כמובן שיש הבדל בין הקרמיקה המותאמת לרצפה אשר חייבת להיות חזקה מספיק ועמידה בפני שחיקה, לעומת הקרמיקה לחיפוי קירות שיכולה להיות דקה יותר. סוגי הקרמיקה המוכרים לנו יותר ומשמשים לריצוף, בדרך כלל יהיו  הגרניט פורצלן ופורצלן מלוטש הידועים באיכותם הגבוהה ועמידותם בפני שחיקה. הפורצלן המלוטש הם אריחים אשר לא עברו זיגוג.. שני הסוגים הללו קלים לניקיון והם אינם רגישים לכתמים.


 


סוגי קרמיקה מיוחדים


היום אפשר לראות מטבחים שמעוצבים בסגנונות שונים ומעוטרים בשלל דוגמאות. אם אינכם מעוניינים לרצף את כל המטבח ובכל זאת אתם רוצים שינוי קטן, תוכלו להסתפק באריחים מצוירים למטבח, למקלחת או אפילו לחדרי הילדים. בעזרת כמה אריחים כאלו תוכלו ליצור מטבח חדש לגמרי לפחות במראה. האריחים מגיעים בשלל צבעים ועיטורים ובדוגמאות שונות ומגוונות. פתרון טוב לשינוי גדול בכסף קטן.


פסיפס במטבח


הצעקה האחרונה של מעצבי הפנים, פסיפסים. כאשר אנו מדברים על פסיפס במטבח, העיצוב יכול להיות מלא, חלקי או משולב. ריצפת פסיפס ללא ספק נחשבת מיוחדת במינה. אך אם זה נשמע לכם יותר מידי, תוכלו להעניק למטבח נגיעות של פסיפס. כמו חיפוי קיר אחד או שילוב הפסיפסים בין הקרמיקה. הפסיפס מעניק צבע וחיות למטבח במיוחד אם יש לכם מטבח בהיר.


 

אודות הכותב:

נכתב על ידי דני גלעד מעצב אתרי אינטרנט מומחה לעיצוב הבית בדגש על קרמיקה לחדרי אמבטיה

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il