מאמרים - תואר ראשון בתקשורת - מה עושים איתו? במה עובדים כשמסיימים? הדפסה מאתר מאמרים

תואר ראשון בתקשורת - מה עושים איתו? במה עובדים כשמסיימים?

נכתב על ידי רותי שריג

[ הדפסת המאמר ]

תואר ראשון בתקשורת, למרות שלא נותן הסמכה במקצוע מסויים או מבטיח קבלה לעבודה נחשקת, הוא תמיד תחום לימודים מבוקש ואטרקטיבי מאוד עבור סטודנטים בתחילת דרכם. לא קשה להבין למה : תחום התקשורת, על כל ענפיו ? טלוויזיה, עיתונות ורדיו, אינטרנט, פרסום, דוברות, יחסי ציבור ועוד, נמצא תמיד במוקד תשומת הלב ויש לו השפעה עצומה על דעת הקהל ברמה הצרכנית, התרבותית והפוליטית. לעוסקים בתחום התקשורת יש גם הזדמנות, לעתים, להיות חלק מהברנז'ה הנוצצת של הידוענים בענף.


איפה לומדים לתואר ראשון בתקשורת?


לימודי תואר ראשון בתקשורת ניתן ללמוד בשורה לא קצרה של מוסדות להשכלה גבוהה. האוניברסיטאות של תל אביב וחיפה מציעות לימודי תואר בתקשורת, הלימודים באוניברסיטה העברת בירושליים הם בדגש קצת אחר ? תואר בתקשורת ועיתונות.  בין המכללות המלמדות תואר ראשון בתקשורת ?מכללת ספיר שבנגב, מכללת נתניה והמכללה למנהל.


מה לומדים בתואר בתקשורת?


לימודי תואר ראשון בתקשורת מנסים להקיף את מגוון המקצועות והתחומים המרכיבים את זירת התקשורת בכללותה, אבל הם מתבססים על קורסי מבוא ויסודות המשותפים לכל ענפי המקצוע. בין קורסי המבוא : אתיקה בתקשורת, תקשורת חזותית, יסודות העיתונות, היסטוריה של אמצעי התקשורת, מבוא לתקשורת המונים ודיני תקשורת. בעוד האוניברסיטאות, כדרכן, מתמקדות בצד התיאורטי ומעודדות מחקר, רוב המכללות משקיעות בהקניית כלים מעשיים לסטודנטים ואלה מתנסים במגוון מקצועות העיתונות, בטכנאות והגשה ברדיו ועוד.


אופק תעסוקתי לבוגרי לימודי תקשורת


לימודי תקשורת לא מעניקים מקצוע ברור ומובהק, לכן באופן רשמי, עתידם של בוגרי לימודי תקשורת לוט בערפל. השאפתנים מביניהם ימצאו את משרת הכניסה שלהם לעולם התקשורת, בדרך כלל מתפקיד זוטר שממנו יטפסו לתפקידים מעניינים ומתגמלים יותר. הרבה בוגרי תקשורת מתחילים את דרכם מאחורי הקלעים של תוכניות הטלוויזיה השונות, כתחקירנים או עוזרי- הפקה. אלה עבודות תובעניות, לפעמים סיזיפיות, והעבודה בהן היא בית הספר הטוב ביותר לתקשורת מעשית : דרכן ניתן ליצור קשרים ולצבור ביטחון לקראת קריירה משמעותית בעולם התקשורת.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il