מאמרים - מה ההבדל בין קשר מקדם לקשר אוהב? הדפסה מאתר מאמרים

מה ההבדל בין קשר מקדם לקשר אוהב?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

מה ההבדל בין קשר מקדם לקשר אוהב? 


 


 


זה מקדם אותי


 


קשר מקדם, כשמו כן הוא: הוא מקדם. הוא נוח, הוא מחזק, או מאפשר להגיע לדברים והוא מקדם את החיים למקומות חדשים וטובים יותר. קשר מקדם הוא קשר זוגי שבו שני אנשים גורמים אחד לשני להתקדם.


 


קשר מקדם מבוסס על האימרה: "טובים השניים מן האחד". זהו חישוב פשוט ומתימטי שבו שילוב הכוחות של שני אנשים מסויימים מוביל לתוצאה שהיא משמעותית טובה יותר מזו של האדם הבודד.


 


 


 


זה נוח לי


 


בקשר מקדם החיבור אינו רגשי אלא שכלית ואינטרסנטי. השיקולים הזוגיים אינם רוחניים וערכיים אלא תועלתניים ופונקציונליים. במידה רבה, קשר מקדם דומה לשותפות עסקית מפרה שמובילה לרווח הדדי לשני השותפים.


 


הבעיה בקשר מקדם, שבסיס הקשר והדבק שמחבר את בני הזוג הוא ההתקדמות. ללא התקדמות - הקשר הולך ודועך. קשר מקדם הוא קשר מבוסס מטרות אבל מבחינה רוחנית הוא ריק מתוכן.    


 


 


 


מישהו נכנס ללב


 


קשר אוהב הוא קשר עם תוכן מלא. בקשר כזה, בני הזוג נכנסים ללב אחד של השני, מדברים בשפה רוחנית ורגשית דומה, מאמינים אחד בשני כבני אדם ונהנים אחד מהשני ברמה האנושית.


 


קשר אוהב יכול להיות גם קשר מקדם, אבל הדגש הוא תמיד האהבה ולא המטרה, הדרך ולא התוצאה, הגישה והאווירה הזוגית ולא השורה התחתונה או המאזן הסופי.


 


 


 


משהו שמאמינים בו


 


בקשר אוהב יש אמונה והיא עומדת בבסיס הקשר. שינה אמונה בקשר עצמו, באדם שממול, בערכים המשותפים, בשפה המחברת. החיבור אינו חיצוני - דרך מוצרים, מטרות, כסף או דירה - אלא זהו חיבור פנימי בראש ובראשונה.


 


כאשר מישהו נכנס לכם ללב, יש לו מקום בחיים שלכם שהוא מעבר לכל שיקול או תועלת. ללא קשר לתועלת או לרווח והפסד - הוא שם כי פשוט הוא חלק מהחיים שלכם, כי הוא פשוט חלק ממי שאתם.


 


 


וטיפ לסיום: קשר מקדם הוא בדרך כלל קשר מלחיץ, קשר שנורא רוצים אותו אבל לא בהכרח אוהבים אותו או מאמינים בו, קשר שמחייב המון מאמץ ומלאכותיות. קשר אוהב הוא בדיוק הפוך - הוא מרגיש נכון והכי בטוח, הוא אינו מחייב לחץ אלא דווקא מביא לביטחון ורגיעה, הדבר החשוב ביותר בו הוא שמאמינים בו והוא מאפשר להיות הכי אינטימי וטבעי.


 


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il